Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van az hogy a tengerimal...

Miért van az hogy a tengerimalacom ha kiveszem egyrészt elfut előlem de már ha emelem ki nem kapálózik engedi. Majd mikor a kezembe van kocogtatja a fogát és ha simogatom megrázza magát?

Figyelt kérdés

Tegnap délután teljesen bírta hogy simogatom... Már mormogott is majd tegnap este elkezdte ezt.

Ma is csinálja de viszont már a kaját elfogadja a kezemből. Szerdán hoztam el,akkor meg is harapott mikor kivettem de csak mikor 3xra vettem ki. Nem tudom miért ilyen. Talán már eleve nem bír?:D Zavar nagyon hogy kocogtatja a fogát. Valami tipp?



#tengerimalac #simogatás #fog kocogtatás
2013. júl. 27. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Fél tőled!A morgást is félelemből csinálja.Azt javasolnám rakd le magad mellé és simogasd az állát,ezt imádják:)!És ne fogd meg a fenekét mert ezt utálják!
2013. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Interneten néztem hogy a halkabb mormogást azt csinálja mert mikor simogatom jó neki. Csak ma kezdte el ezt. Magam mellé azért nem teszem mert elmegy
2013. júl. 27. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugi nem fog,én is ezt csinálom és így megszelídültek és már alszanak mellettem az ágyon is:).
2013. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem:

Faforgács mennyibe kerül pl ami 1 hónapig elég? kb 4 naponta takarítanám. Most még van de ezt is a malac régi gazdijától kaptam a ketreccel mindennel együtt. Már alig van belőle így adta.

2013. júl. 27. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is kezdjük az alapoknál. Tengerimalacot nem tartunk egyedül, mivel társas állat igényli magának a társat, különben depressziós lesz, amiben bele is halhat!!!! Másik: 1 tengerimalacnak is minimum 100×50 centis ketrec kell, kettőnek pedig vagy ez a 100×50-es vagy 120×60-as! Alap a feltételek a ketrecbe: búvóhely, szénatartó, önitató.


Tartás: sima forgácsot kell alá szórni 3 centi magasan, és ha 100×50-es a ketrec elég 1 héten egyszer takarítani, mert nem hinném hogy büdösek, és ha sok forgácsot szórsz alá nem lesz gond, bőven kell alá tenni, nem kell sajnálni... Mikor meghozod haza a tengerimalacot először is 3-4 napig békén ekelett volan hagyni, hogy megszokja az új környezetet, a ketrecet, titeket stb.. Te ezt nem tettd meg s egyből csesztetted szegényt, ezért fél nagyon, mert esélyesem volt nyugodtan megszokni a környezetet.... Rengeteget kell hozzá beszélni, és ha nem akarja ne vedd ki, hagyd akkor.


Etetés: napi kétszeri táp reggel este 1 púpozott evőkanál. Jóminőségi tengerimalac táp kell nekik. amiben nincs szotyi, tökmag és kukorica. A kukorica kemény, nem bírják elrágni ki fog törni a foguk.. Szotyi és a tökmag meg a hegyes végük miatt megsérti az ínyüket és el fog fertőződni. Napközben délben, kaphat gyümit és zöldséget, persze előtte mosd meg, és ne adj neki túl sokat. Ha van még kérdésed a malival kapcsolatban írj privátban minden kérdésedre tudok válaszolni :)

2013. júl. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A magos táp jó a tengerimalacnak? 2-t vettem belőle és nem hinném hogy árulnék ha annyira rossz lenne nekik :\ de olvastam hogy felsértheti a száját is.Nagyon örültem mikor ezt olvastam szóval akkor vegyek tápot neki?
2013. júl. 27. 22:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Előző gazdája is 2 éven keresztül ezt adta neki és semmi baja nincs de majd ha ez elfogy vagy ez az egy doboz mert 2-t vettem akkor veszek rendes tápot.
2013. júl. 28. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy hiba hogy olyat adott neki. Mert nem szabad.... kitörik a foguk meg minden. nem szabad....
2013. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!