Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ugye nem probléma?

Ugye nem probléma?

Figyelt kérdés

Most lesz lassan pont egy napja, hogy nálunk van az új 3 hetes vadas dzsungi. Elfogadja a szotyit, ha ujjból adom, és amikor rágta a rúdját meg lehetett simogatni, bár a hátát simogattam, mert amikor véletlen az oldalára, vagy a hasára csúszott a kezem, ráfordult, de nem csinált vele semmit. De ugye nem baj, hogy benyúltam hozzá? Elég játékosnak tűnik egyébként és kíváncsi is.:)

Persze nem szeretném elsietni a dolgot, nem fogom kivenni még. Most csak két ujjból próbálom etetgetni. Mikor lehetséges, hogy kézből etethetem? Mikor lehet kivenni?


Köszi előre is a rendes válaszokat!



2013. júl. 27. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem aranyhörcsögöm van, én is nemrég vettem egy új aranyhörcsögöt (van másik is csak külön ketrecben.)

Nálam van az új fiatal höri másfél hete. Tehát még ő is friss családtag.

Amint megérkeztünk haza, elvette kezemből a kaját ő is és a hátát is meg lehetett már rögtön simogatni. Megfogni még nem lehetett.

1 hét múlva már nagyjából meg lehet fogni anélkül hogy kiugrana. Már szinte megmarad a kézben, persze még nem mindig, még kicsit ugrabugrál, de azért már nagyjából megmarad, és meg lehet fogni kézbe anélkül hogy annyit ugrándozna.

Nálunk tehát 1 hét alatt már majdnem szelíd. Szerintem még 1 hét és tökéletes lesz. :)

2013. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk még néha megharapja az ujjamat, bár szerencsére nem erősen harap. :D De nem csodálom, hisz csak 1 napja van itt...
2013. júl. 27. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
olyan mind1, te adod a kaját megszokja, a hörcsög ritka ostoba állat
2013. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok:

Ma pedig már a kezemből ette a trappista sajtot és nem ugrott ki, meg lehet már fogni, harapni meg nem is harapott még az első nap se. Kezdettől fogva barátságos volt, nem harapta az ujjam, hanem szagolgatta meg az arcomat is, ismerkedett velem.

Ennyi volt, most már egészen szelíd, másfél hét kellett neki hogy megszelídüljön.

2013. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-5 nap múlva
2013. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is dzsungáriaim van, és én tegnap vettem meg! Nagyon aranyos volt, de én egyből kivettem a kezembe, hiszen még fel kellett valahogy turbózzam a ketrecét! Azóta nem zargatom. Nem nagyon lehet simogatni, de azért nem fél a kezemtől. Csak megszagolja, és már megy is tovább végezni a dolgait..

Remélem, hogy hamar meg fog szokni engem. :D

Tenyészteni is akarom szegényt xD

2013. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!