Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Arany hörcsög problémák HELP!?

Arany hörcsög problémák HELP!?

Figyelt kérdés

WC-papír gurigát akarok neki berakni de sajnos olyanom van hogy van rajta egy kék felirat, az nagy baj ha rajta van?

Fiú és egy lány van nekem, eleinte veszekednek? EZ NAGY BAJ?

Hogy szoktassam rá az autómata itatóra?

Mit tegyek hogy szeressen:)?



2013. júl. 29. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Kifejlett aranyhörcsögnek kicsi a wc papír guriga, nem fér bele, inkább csőrendszer kell nekik, aminek megfelelő nagyságú az átmérője.

2. Mégis hogy gondoltad hogy együtt tartasz 2 hörcsögöt, ráadásul fiút és lányt??? Szaporodni fognak, NEM SZABAD! Ráadásul a hörcsög egyedül érzi jól magát, egyedül kell tartani őket, 1 ketrecben 1 hörcsög!! Szerezz be az egyiknek egy másik ketrecet sürgősen, ha nem akarod hogy baj legyen, ki is nyírhatják egymást, nem tűrik meg egymást, csak a párzás időszakában akkor és nem tovább, de nem kéne szaporítanod őket, mert akkor aztán mi lesz???

3. Ha kapnak elegendő lédús gyümölcsöt, az aranyhörcsög nem fog inni az itatóból, tapasztalat!!

4. Mit tegyél, hogy szeressen? Először is tedd őket külön ketrecbe azonnal! Aztán pedig egyszer az egyiket, aztán meg a másikat szeresd külön-külön! Néha lepd meg finom falatokkal, amit kézből kínálj oda elé, hogy tudja tőled kapja. Pl. diót, trappista sajtot, háztartási kekszet adj, ezek a kedvenceik közé tartoznak. Ebben a nagy melegben értékelni fogják ha dinnyével is megkínálod őket, abban sok a folyadék és finom is.

Beszélj hozzájuk gyakran, kedvesen, miközben simogatod a hátukat. Minden nap tedd le őket szabadon a lakásban szaladni, értékelni fogják, de vigyázz rájuk és külön-külön rakd le őket. Ne engedd őket össze semmi esetre se!!

2013. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
50%
nem hiszem, hogy baj lenne a WC papír guriga így színesen;együtt vannak a hörik??Nekem két leányka volt kb. fél évig minden rendben volt velük, aztán úgy összekaptak, hogy külön kellett őket választani, persze ha pici höriket szeretnél akkor nem baj ha együtt vannak.Mennyi idősek?Próbáld a kezedbe venni őket és úgy betanítani az itatásra,ilyen melegben könnyebb,mert meleg van és kívánják a vizet.Sok sikert!:)
2013. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vegyél neki müanyag csövet mert a wc papir gurigát szétrá ahöri nem társas lény egyegül kell tartani. majd rájön hogy onnan tud inni. honnan tudod hogy nem szeret?
2013. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó:

miért szeretné, ha a legalapabb tartási körülménynek baszott utánanézni?

hörcsögöt egyedül tartunk, mert vagy vérengzés, vagy felelőtlen szaporítás lesz a vége.

2013. júl. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az tök8, hogy fiú+lány van együtt mert a szaporulatból kb annyi lesz, hogy megölik egymást még párzás előtt vagy a szaporulatot zabálják fel a folytonos stressz miatt...

egyébként én se szeretnélek a hörcsögeid helyében hiszen még az alapvető tartási körülményeket se ismered...

2013. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Aza helyzet hogy szeretnék kishöriket, direkt vettem fiút és lányt, azóta már teljesen jól megvannak, veszekedtek, utána egyik a bal felső másik a jobb alsó sarokban van, és úgy alszanak aztán késöbb megnéztem és egymás mellett aludnak, volt már hörcsögöm de nagyon rég tudod mi a helyzet velük.. de ezt nem értettem de mostmár mindenre kaptam választ, ami nagyobb gond volt(demármegoldódott) hogy autómata itató. már sikerült azis, régen volt egy lány és egy fiú hörcsögöm, 4 évig éltek, szóval tudom az alapvető dolgokat de most komoly kétségeim estek.
2013. júl. 30. 10:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Kezdik megszokni egymást, még 1-2 hét és nem lesz semmi gond... most képzeld el hogy 12db hörcsög volt a boltban 40cmx30cm-es akváriumba... TIZENKÉT DARAB! és elég rég óta voltak együtt, ráadásul kaját sem láttam bent nekik. Ahoz képest itt kinyalom a seggüket :D
2013. júl. 30. 10:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy díszállatkereskedésben sok hörcsögöt látsz egy terráriumban tartva! Ez azért van, mert nincs hely rájuk, mindenütt így van, mert másként nem tudják ott ezt megoldani! De ezt nem kellene a gazdinak is követni, pont az a lényeg, hogy egy hörit 1 ketrecben tartunk, mert kinyírhatják egymást még akkor is, ha látszólag úgy tűnik jól megvannak. Egy teljesen váratlan pillanatban bekövetkezhet a baj!! Még akkor is ha épp ott vagy a közelükben!

Amikor én még nem értettem hozzájuk, a saját bőrömön tapasztaltam, azóta se tartok két hörit együtt, még a tesókat se szabad! Együtt addig lehetnek amíg el nem érik a 3-4 hetes kort, addig még nem veszélyesek egymásra túlzottan, de utána már nem szabad őket együtt tartani!!


Szedd őket két külön ketrecbe és úgy "nyald ki a seggüket", akkor teszel nekik jót, ha megfogadod a tanácsomat és lehetőleg egy hörcsögnek minimum 70X45 cm-es ketrec kell, ez a legkevesebb és a mókuskerék átmérője legalább 19-20 cm-es átmérőjű lehet!

2013. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem ezek mind megvannak még túlzottan is nagyobb ketrec nagyobb kerék... ez érdekes.. az állatkereskedésben azt mondta egy csákó (a tulaj) hogy ezek voltak már összeengedve és nincsen semmi baj velük. nemis veszekednek stb. ráadásul a régi hörcsögeim (amikről meséltem hogy 4 évig éltek) azok is együtt voltak négy évig.. egy fiú és egy lány, csak a lánynak volt valami olyan baja hogy nemvolt képes szülni gyereket. ezért nemvolt kicsi. állatorvos állapította meg.
2013. júl. 30. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!