Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Mi baja a tengerimal...

Segítség! Mi baja a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés
5 éves, fiú tengerimalacom olyan, mintha megbolondult volna. Ma este mást sem csinál, csak futkos körbe-körbe, majd megáll, aztán hirtelen újra elkezd futni, de úgy, mint egy örült. Mikor megáll elkezdi kaparni a földet. Hoztam neki répát, hogy lekössem, de nem érdekli. Van egy fiú társa már 2 éve, jól megvoltak, de most olyan, mintha neki is nekimenne. Segítség! Aggódom!
2013. júl. 30. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kaphatott hőgutát? fagyassz le egy doboz vizet, és rakd be a ketrecükbe. nem bírják a meleget, nincs verejtékmirigyük.
2013. júl. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönöm a gyors választ és hogy ilyen késön is válaszolsz.

Kivettem öt az elöbb,megvizsgáltam a hátát és vagy 4-5 apró, véres sebet találtam. Azonnal különválasztottam öket, jó messzire egymástól. Most már nyugodtan fekszik, valószínüleg a másik terrorizálta... Holnap elsö dolgom lesz, hogy keresek a másiknak egy új otthont... :(

2013. júl. 30. 01:28
 3/7 anonim ***** válasza:
xd
2013. júl. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert egyszer összebalhéztak nem kell rögtön új otthon a másiknak.Az enyémek kb fél évig cirkuszoltak, most jól megvannak.3 lány amúgy.Az egyik 5,5 éves ő terrorizálta egy darabig a pici 4 hetest, mostmár 8 hónapos az is és minden rendben köztük, néha van egy két összedurrogés de semmi komoly.Unkább válaszd szét őket a kecóban egy darabig aztán újra összekéne tenni, de ha inkább megszabadulnál tőle akkor a Te döntésed.Csak annyit akartam mondani hogy nem kell rögtön betojni ha ilyen van, lesz még az újjal is.
2013. júl. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előzőnek!

Azért hím és nőstény tengerimalac társas tartásánál van különbség!

Nekem is van két hímem és eleinte minden rendben volt köztük. Aztán egyik napról a másikra minden ok nélkül összeugrottak. Ha nem avatkozok közbe, az egyikük biztosan elpusztult volna. Azóta kénytelen vagyok őket külön tartani, mert sikertelen volt minden összeszoktatási kísérlet. Még másik hímmel se tudom összerani, mert annak is egyből nekimegy és tépi, ahol éri. Ha nem nőtt volna a család szívéhez, mi is kerestünk volna neki új gazdát.

2013. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi viszont direkt azért vettünk mellé egy társat, hogy ne legyen magányos, eddig nem is volt baj, néha a kisebb szemtelenkedett.

Most újra összeengedtem öket es nyalogatják egymást.

Mi tévö legyek? Nagyon féltem a nagyot!

2013. júl. 30. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez udvarlási láz.(tapasztalat)És a hím társának is csak udvarol:).
2013. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!