Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok és szeretném rávenni szüleimet hogy tenyészthessek hörcsögöt(dzsungáriai).Tengerimalacot már tenyésztettem,abból profi voltam de abbahagytam mert volt egy borzalmas szülés.A nőstényem szült 1 kicsit a többi bent maradt és a kis drágám 2 órával később meghalt vérmérgezésben.Már utánanéztem mindennek,kértem tanácsokat de anyuék nem szeretnének újra tenyészteni:(.Amúgy van bőven állatos tapasztalatom,például 5 éves korom óta nevelek árva madarakat sikeresen.Szóval hogy vegyem rá őket,ötletek?

2013. aug. 4. 19:16
1 2
 1/16 anonim válasza:
Höriket inkább ne mert minden egyes kis csöppséget külön kell tartani. :)
2013. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
És mit csinálnál annyi kis hörcsöggel? Lenne annyi helyed,h szülés után egyből az anyát külön választanád az apától,illetve a kicsiket is később nemük szerint: Na meg kinek passzolnád el őket? Mert ha ingyen nem kell senkinek,pénzért sem fogják vinni! Na meg egy anya állat maximum 5x kölykezhet 1 hónap pihenővel.Igazuk van,hogy nem engedik!
2013. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudom,felkészültem rá,de én úgy tudom csak a hímeket kell külön,külön tartani.
2013. aug. 4. 19:29
 4/16 A kérdező kommentje:
19:28-as,tudom!!!Nem sietném el,előbb annyi helyet csinálnék amennyi kell és csak utána venném meg az állományt.
2013. aug. 4. 19:32
 5/16 yakumo18 ***** válasza:

Nekünk is vannak rendszeresen kis hörcsögeink, és szülés után mi is csak a hímet válasszuk le tőle. Általában már pár nappal hamarabb, mielőtt szülne. Szülés után pedig jó pár napig nem igazán nyúlkálunk a hörikhez, mivel az anya is megeheti a kicsijeit ha őket veszélyben érzi.

Másik ami fontos, hogy beltenyészet soha ne jöjjön létre, mert akkor azt a születendő alom fogja megsínyleni :(

2013. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És mit csinálnál annyi állattal? Igazuk van szüleidnek, kicsi vagy még ehhez! Annyi tenyésztő van,nem kell 1 kis unatkozó tini aki szerencsétleneket tenyészteni akarja
2013. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6 éves korom óta tenyésztek szakszerűen,ez miért okozna gondot?Ez a szenvedélyem:)!
2013. aug. 4. 20:28
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Hiába volt tengerimalac tenyészeted szerintem ez nem így megy. Várhatnál pár évet amíg nagyobb leszel és jobban átgondolod a dolgokat.

Nekem is születésem óta volt kutyám, annak rendszeresen kölykei, de mikor megkaptam a tk-s kutyust nem vágtam bele rögtönk mert 9 évesen még nem voltam hozzá elég érett. Most 13 vagyok és úgy gondolom bevállalok egy almot, ha sikeres lesz folytatom.

Hörcsim is volt, de sajnos alig találtunk a kicsiknek gazdit. Jól meg kell gondolni, kell rá anyagi keret, kell tudd hogy melyik hörcsögöket rakhatod össze.

Szerintem ehhez még túl fiatal vagy, hallgass a szüleidre és max próbáld meg pár év múlva.

2013. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A szüleimnek nem az volt a baja hogy még kicsi vagyok hanem hogy az állatorvosnál már nagy tartozásunk van(egy rakat állat mellet persze:)).
2013. aug. 4. 22:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha amellett, hogy a szüleidnek tartozása van az állatorvos felé, te még tenyészteni akarsz állatokat, akkor valószínűleg még nem vagy elég érett ahhoz, hogy megértsd milyen anyagi nehézségekkel jár az állatok tartása (és maga az élet). Legyél inkább türelmes. Az évek úgyis hamar szállnak. Ha idősebb leszel, és lesz saját kereseted, majd azt csinálhatsz, amit szeretnél; és valószínűleg könnyebb lesz az idősebb tenyésztők tiszteletét is kivívnod.

(És ha, amit írtam, azt képes vagy megérteni, előtérbe helyezni a családod jólétét, a saját vágyaid helyett, akkor már nem is akarod a szüleidet meggyőzni erről az ötletedről, még akkor se, ha egyébként támogatnának benne. És akkor már jó úton jársz a felelősségteljes élet felé, ami végül akár a tenyésztéshez vagy más céljaid megvalósulásához vezethet. Addig is tanulj sokat, értsd meg a genetikát, beszélgess tenyésztőkkel és állattartókkal, szívd magadba az információkat, hogy felkészült legyél a jövőre! És tanulj nyelveket, mert a felelősségteljes hörcsögtenyésztéshez szükséges irodalom magyarul még nem jelent meg.)

2013. aug. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!