Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalc tenyésztő, stb? (...

Kiscsillag kérdése:

Tengerimalc tenyésztő, stb? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Kb. egy-két hónap múlva szeretnék egy tengerimalacot venni és rengeteg kérdésem van.

Tudnátok ajánlani megbízható tenyésztőket? Lehetőleg olyat, aki rövidszőrű tengerimalacokat tenyészt. (Egy krém színű malacka az álmom :-) )

A szobámban lenne és egy 80cm széles ketrec elég lenne neki (persze sokat lenne kiengedve)?

Mit szabad nekik adni enni? És miből mennyit?

A körömvágást jobb állatorvossal végeztetni?

Mit csináljak vele az első pár napban?

Szükséges fogkoptatót venni neki?

A függőágyat vagy a sima malacágyat szereti jobban?

Milyen vitaminokat adjak neki?

Az itató mindegy milyen?

A fürdetéshez milyen sampon kell?

Egy héten hányszor kell takarítani?


Bocsánat a sok kérdésért, de szeretnék mindent tudni mielőtt belevágok :-D


A válaszaitokat előre is köszönöm! :-)



2013. aug. 5. 13:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Tengerimalac..:-)
2013. aug. 5. 13:27
 2/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ,hogy ezt a honlapot és fórumot nagyon ,de nagyon nézd át. Mindent meg fogsz találni rajtuk és ,ha valami kérdésed támad ,tegyed fel a fórumon és örömmel válaszolni fognak , segítenek.


[link]


[link]

2013. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2013. aug. 5. 14:02
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia én most fogok tenyészetet nyitni.Persze én más fajtával foglalkozok.Először kezdeném azzal hogy te ritka jó ember vagy:)!Már alig van aki utánakérdez az állattartásnak.A TENGERIMALAC TÁRSAS LÉNY,SZÓVAL MINIMUM 2 KELL!!!

1.A 80-as ketrec nem elég,100-as kell.

2.A TENGERIMALAC NEM MAGEVŐ!Magot TILOS neki adni!Vannak pellet tápok külön tengerimalacnak,ezt add nekik.A nyulaknak való pellet A.C.S. nevű gyógyszert tartalmaz ami a tengerimalacnak méreg!A tápból fejenként 2-2 teáskanál kell,reggel és este.A táp önmagában nem elég,kellenek még gyümik és zöldségek is!Ehető zöldségek:sárgarépa,saláta*,uborka,spenót*,paradicsom,padlizsán*.*:keveset adj belőle!Tilos adni:olajos magvak(magvak),K-betűs zöldségek és a retek!Ehető gyümik:alma,szilva*,körte,szőlő,barack,nektarin,dinnye.Ezeket csak kimagozva és mértékkel add nekik!Reggel és este etesd őket.

3.Nyugodtan vágd te a körmüket:)!Csak óvatosan,az átlátszó részig fürdés után.Ha vérzik betadinos vattával töröld át.

4.Ne piszkáld,had szokja meg a helyét!

5.Lehet,bár nem nagyon szokták használni.Inkább száraz kenyeret adj nekik.

6.Nem kell nekik ágy,hisz nem görények!

7.A C-vitamint kell nekik pótolni(naponta fejenként 20mg ha vemhes 40mg),mert nem tudják maguk előállítani!

8.Golyós itató vagy rugós.

9.1 havonta kell fürdetni,3cm mély vízben.Bőrkímélő vagy kutyasamponnal,de létezik már nyúl sampon vagy fürdetőhomok.

10.1 héten 1-2 alkalommal.


Pár tenyésztő:

[link]

[link]

[link]

Remélem találsz neked tetsző MALACOKAT:)!2 fiút vagy 2 lányt!


Üdv:Szilvi:)

2013. aug. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Akkor mindenképp 2 malackát veszek! És elolvastam az oldalt is, amit az első válaszoló linkelt be. Remélem így minden rendben lesz és szeptemberben vagy októberben már velem lehet a két kis rosszcsont! :-) Esetleg nem mutatnád meg a tenyészeted? Nagyon kíváncsi vagyok! Még egyszer nagyon köszönöm a válaszod, sokat segített! :-)
2013. aug. 7. 12:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Jaj még egy kérdés! A "k" betűs zöldségeknek a levelét sem szabad odaadni nekik? Mert van ahol azt írták, hogy azt szabad.
2013. aug. 7. 13:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem a levele is mérgező!Bocs,a tenyészetem még nem teljes és weboldalam sincs:(.
2013. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha teljes a tenyészetem szívesen küldök róla képet:)!
2013. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Örülnék neki, akkor lehet tőled hoznám el az első malackákat, mert látszik, hogy értesz hozzájuk és nyugodtabb lennék, hogy biztosan egészségesek! :-)
2013. aug. 7. 18:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Ó köszi az elismerést,de én hosszú szőrű fajtát tenyésztek és az első alom jövőre várható.Ha van türelmed addig várni akkor szívesen adok malackát:)!
2013. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!