Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac dolog (? )

Tengerimalac dolog (? )

Figyelt kérdés

Én szeretnék két tengerimalackát, de a szüleim csak 1-et engednének meg. Mondtam nekik, hogy egyedül nem lehet tartani, de mondták, hogy 2-őt nem engednek meg... Tehát max 1 malacom lehet(persze nem mostanában, mert jelenleg van 2 hörcsögöm).


Az igaz, időm lenne rá, de nem tudom mit csinálna egyedül amikor mindenki alszik.. Napközbe vele tudnék lenni egész végig ameddig ő meg nem un, de éjszaka teljesen egyedül maradna... Vagyis hát mellettem lenne, mert az ágy van a ketrec. Pedig tényleg szeretnék malacot. Szerintetek?


Akkor most emiatt nem lehet tengerimalacom? Mondhatjuk, hogy addig, amíg saját lakásom nem lesz vagy mifene...? De az még milyen messze van... Vagy szerintetek lehetne az az 1 malacka? Tudom, hogy nem ajánlott egyedül tartani, de tényleg szeretnék... Valamint az jutott még eszembe(nem 100%), hogy amikor majd meglenne az 1. malac, később a szüleim rájönnének, hogy 2 érzik jól magukat és veszünk hozzá társat? Vagy én már nem tudom.


A tartásukról tudok mindent, körömvágástól az etetésig, stb... Olvastam könyvet is és még1szer mondom, ne írjatok ilyeneket: "Te állatkínzó!!! Egyedül nem lehet tartani te ....."


Köszi előre is...



2013. aug. 7. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy malacka állatkínzás. Nem értem, miért nem engednek meg kettőt, ha egyet igen…. Ha egy van, úgyis kell ketrec, kaja, tisztítás… Ugyanannyi macerával tartható a kettő, mint az egy. Ha semmiképp sem tudod meggyőzni őket a páros tartásról, akkor szerintem mondj le a malacról. Ok, hogy te szeretnél, de szegény állatkának nem lesz jó egyedül, boldogtalan lesz. Bármennyit is foglalkozol vele, a fajtársat nem helyettesítheted.
2013. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nem probléma, ha éjszaka egyedül marad, mert - ellentétben a hörcsöggel - a malac éjjel alszik.

Igaz hajnalban korán kel, a legkisebb zajra felriad.

2013. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szerintem meg vegyél nyugodtan eggyet mert van amelyik tengerimalac kimondottan egyedül érzi jól magát úgyértem, hogy másik tengerimalac nélkül.
2013. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha felnőtt mondja nekik, akkor el fogják hinni, hogy 2 malac kevesebb gond, mint az egy.

Keress valakit akinek hisznek.

Ha meg egy rendes tenyésztőtől veszed őket, az is meg tudja magyarázni, vagy mutasd meg a szüleidnek a könyvet, gemon.ro a honlap ide vágó részét...

Mellesleg az állatvédelmi törvény is előírja, hogy a társas állatokat fajtársakkal, a magányos állatok meg külön ketrecben kell tartani, szóval ez nem kérdés, csak egy tény, amit fel kell még dolgozniuk. :)

2013. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen, mondj le róla. Biztosan nagyon jó helye lenne nálad, értem én, hogy nagyon szeretnél, de ne legyél önző, a malac érdekeit tartsd szem előtt.

Nekem sem engedte Anya a kettőt, szóval muszáj volt róla lemondanom eleinte.(Más kérdés, hogy aztán mindennap felhoztam a témát, beállítottam tengerimalacokról képet a telefonján és a laptopján háttérképnek, tengerimalacos könyvet csempésztem a táskájába, stbstb, hogy a végén már Anyu is szeretett volna, így megengedte a kettőt.)

De én úgy voltam vele, hogy vagy kettőt, vagy egyet sem.

Egy tengerimalac, ha boldog, 8 évig is élhet. Addig mennyi minden fog veled történni..nem lesz mindig naponta több órád malacozni. Ő meg ott lesz egyedül, magányosan.

Borzalmasan félénkek, hiszen zsákmányállatok. Az első félévben nagyon féltek, nagyon sajnáltam őket, de ilyenkor mindig szorosan összebújtak, és ez egy kicsit megnyugtatott, hogy hogyha tőlem félnek, legalább ott van nekik a másik. A fajtabeli. Akivel tud kommunikálni. Ez olyan, mintha neked is csak a tengerimalacod lenne, és nem tudnál senkivel beszélgetni, mert a tengerimalacod nem érti, amit mondasz. Depressziós lennél, boldogtalan.

Szerintem harcolj. Annyira aranyosak ezek a kis dögök, nem nehéz megpuhítani a szülőket, ha elég kitartó vagy..

:)

2013. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Jó megoldás lehet az is ha a szüleidnek megmutatod ezeket a válaszokat. Szóval kezdjük az elején. A tengerimalac Dél-Amerikából az Andok hegységből származik ahol 8-12 fős csoportokban élnek. A tengerimalac köztudottan TÁRSAS élőlény, egyet tartani ÁLLATKÍNZÁS! A tengerimalac(oknak) minium 100×50 centis ketrec kell. Nem terrárium meg nem 80*50-es ketrec, hanem 100×50-es ami az Acanában 10.100 forint! Kisebben TILOS őket tartani! Egyébként én sem értem miért nem engedik, ha már van egy, az is ugyan úgy igényli a 100×50 centiméteres ketrecet, kisebben nem szabad tartani, ugyan úgy kell neki tengerimalac táp, víz, zöldség gyümölcs, takarítani kell stb.. Ahol el fér egy malac, ott el fér még egy... Mellesleg, tényleg depressziós lesz, amibe bele is halhat. Szóval vagy mondj le a malacról, vagy győzd meg őket!
2013. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként megindokolták azt hogy miért nem lehet kettő??? Mert kérdezd meg tőlük hogy miért. Mert ez így elég értelmetlen hogy egyet engednek de kettőt nem...
2013. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!