Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki vitt haza állatot titokban?...

Ki vitt haza állatot titokban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl szülei nem engedték, és hazavitt valamilyen állatog. Mi lett a következmény? Szerintetek hozzak haza én is? :D Mert nem engedik a tengerimalacot, de én akarnék, és félek, ha hazahoznám őket akkor apa "kidobná" vagy elvinné egy erdőbe, vagy nem tudom.:0 Meg ordítós fajta és majdnem mindenért ordít.. Csak akkor kedves ha segítek NEKI. Az nem számít, hogy a szobámat, az előszobát, a fürdőszobát kitakarítottam. Csak az ha neki segítek. Mind1 :D Szerintetek? :D Mondjuk több olyanról is hallottam, hogy hazavitte és megszerették. De akkor is. 14|l

Ja és korábban már volt tengerimalacom, az úgy lett, hogy apa egyik ismerőse hozta "váratlanul", gondolom beszélt neki arról, hogy tengerimalac kell. x) Olyanok ne írjanak, akik pl olyanokat írnak, hogy így vedd rá, meg úgy, mert nem engedi. Ha valamit mondok, hogy vehetek-e pl fényképezőt, saját pénzből, akkor azt mondja hogy nem, aztán ha mondom, hogy légyszi, akkor meg: nem érdekel... Szóval ilyeneket ne írjatok. Vagy, vegyek rá valakit, hogy meglepetésként hozzon egy tengerimalacot? Bér nem lehet, mert névnap decemberbe, szülinap márciusban. Nincs valami ünnep ilyenkor, amire lehet ajándékot kérni? Upsz, hosszú lett, bocsi..


2013. aug. 8. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valamilyen ismerősödnek nem született mostanában malaca? Én kaptam úgy halat hogy a szomszéd lány rámsózta. Valami hasonló módszerrel szerezz és akkor ha ott áll az udvarotokon egy disznóval, apukád hátha nem küldi el.
2013. aug. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Télen már több napja láttam egy kiskutyát az utcában, így fogtam és hazavittem. Van a házunknak egy kis melléképülete ott tartottam egészen amíg szüleim 2 nap után rá nem jöttek. Egyböl ki kellett engednem. Amíg nem tudtak róla nem volt baj.
2013. aug. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az állat érdekében kérlek ne vidd haza ha apád nem engedi! Ha tényleg olyan amilyennek leírod, akkor a malacod könnyen az erdőben végezheti, ahol egy tenyésztett állat talán egy napig sem bírná! Nem véletlenül van ennyi kidobott kutya az utcán. Nekem a szívem megszakadna ha egy ilyen apróság élete az én lelkemen száradna. Tengerimalacot pedig biztosan nem fog "majd megszeretni". A tengerimalac büdös, rendszeresen etetni és takarítani kell, ráadásul elég hangosan füttyög ha éppen olyanja van..
2013. aug. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Engem úgy ahogy vagyok állatostul kivágnának... Eddig csak halat mertem hazahozni engedély nélkül, de irdatlan nagy balhé lett, utána meg sétődés... de megtarthattam de az mégse volt ugyanaz... Amúgy azóta nincs halam nem is lesz :D (nem az én világom)

Egyébként a malacok nagyon fajtársigénylők, jobb lenne ha kettőt tartanál

2013. aug. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk apukám nem akart sokáig kutyát, akárhányszor szóba került, hallani sem akart arról, hogy kutyánk legyen. Aztán anyukám megbeszélte egy barátjával, akinek épp kiskutyái voltak, hogy elhoz egyet megmutatni, aztán ha apum még mindig erősen ellenkezik, akkor viszi is vissza. Így aztán elhozta a kiskutyát látogatóba, apukám meg persze rögtön beleszeretett, azóta is ő a GAZDI, imádják egymást.
2013. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha az anyukád benne van a tengerimalactartásban, akkor még van esélyed az apukáddal. Nekem többször is bejött már, hogy ha az egyikük nem enged valamit, akkor "szövetkezek" a másikkal. Mondjuk az állattartással nekem is sok gondom volt, mert egyikük sem akarta, és a testvérem sem, de 4 év könyörgés után beletörődtek. (azóta is boldog degutartó vagyok)

Viszont ha nem engedik, semmiképpen ne hozd haza titokban, mert valószínűleg sokkal rosszabbul fog elsülni, mint ahogy azt te most gondolod. Ritka kivételek vannak, de szerintem nem éri meg kockáztatni egy hatalmas családi veszekedést és a tengerimalac kiengedését az erdőbe...

2013. aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg haza vinni,mert úgy már nem is olyan jó állatot tartani,hogy a szüleid nem szeretik azt az állatot amit haza vittél csak a gond lesz belőle,mert ha nem jönnek rá,hogy haza hoztad az eteését,hogy oldanád meg.Ráadásul a tengerimalacnak is sok rossz dolog lenne tőle.Nekemse akarták megengedni az állatot.9 éven keresztül könyörögtem egy hörcsögért vagy tengerimalacért és az a sok könyörgés nem volt hiábavaló mivel karácsonyra meg is kaptam.Szerintem észre fogják venni a szüleid,hogy te sokkal boldogabb lennél egy malaccal és lehet,hogy megkapod.
2013. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt kéred, hogy ne írjuk meg, hogy hogyan vedd rá a szüleidet, de mivel veled laknak szerintem nem sok más választásod van, mint közös megegyezésre jutni velük...

Ha 14 éves vagy, rá kéne szoknotok arra, hogy kölcsönösen elfogadható alkukat köttök. Hamarosan a szerelmedet, gyerekedet kell elfogadniuk a kedvedért, most gyakoroljatok a kismalacon.

Azt írod, hogy az Apudat csak az érdekli, hogy neki mennyit segítesz. Akkor megvan a gyenge pontja. :)

Ha épp dolgoztok, akkor egyezkedjél vele: ő lelkes segítséget akar, te meg malackát!

pl. 10 óra ilyen és ilyen óra munkáért, ő maga vesz neked 1 db malacot, + 5 óra másfajta melóért egy másodikat...

Próbáld meg rávenni, hogy játsszon veled: köthettek szerződést, gyárthatsz a malacért cserébe zokszó nélküli munkavégzésre beváltható utalványokat... A lényeg hogy valami kommunikáció meginduljon a dologról.

Alkudj keményen! :D Segítened így is, úgyis kell, de azért számold ki neki az órabéred! :)

2013. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy hozzánk állandóan jönnek újabb és újabb állatok, és a család eléggé ki van rajta borulva, úgyhogy néha túl sokára merem őket bevallani... De titokban nem merném.
2013. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#1: nincs malactartó ismerősöm :/ Arra már gondoltam, hogy elmegyek és veszek, majd barátnőmnek odaadom, hogy jöjjön ide vele xdd. De ez nem jó, mert faluban lakok és ő meg a mellettünk lévő városban, és nem ismeri annyira a környéket, hogy hol kell leszállni stb... Viszont arra is gondoltam, hogy mamámhoz viszem fel barátnőmmel, és mondom neki, hogy tőle kaptam. De ha kérdezi mamám, hogy miért, akkor mit mondjak? :D:D Mert nincs most semmi esemény. ><


#2: Szegény :/ Mondjuk azok nagyobb állatok, meg nagy lesz, oltás, kaja meg minden sokba kerül. (Már ha megakartad tartani)


#3: Tudom milyen a tengerimalac, mivel már tartottam. A "majd megszereti", azt nem úgy gondolom hogy simogassa, beszél hozzá, meg ilyenek, hanem elfogadja, hogy itt van. De lehet hogy nem dobná ki, mert szerintem azért nem tenne ilyet.. Egyáltalán nem büdös ha takarítod, minden állatot kell rendszeresen etetni (kivéve a kígyót, meg nem tudom mit), akkor füttyög, ha jó kedve van, vagy éppen reggel, amikor kaja van.


#4: 2őt akarok tartani, ja nem írtam? :D


#5: Nekem meg apa barátja beszélte rá a kutyára, és azóta megvan, szereti, meg játszik is vele néha, ha van ideje. Sőtt még tavasszal a szőrét is szokta fésülni, mert ugye akkor hullik. :)


#6: Ő megengedi, azt mondja, hogy :"Ha apád megengedi, akkor én is", szóval ez azt jelenti, hogy igen :D


#7: Hát de rájönnének, mert végül is hazahoznám és rögtön behoznám az ideiglenes ketrecet, amibe tartanám addig őket, meg a szekrényem elé raknám, ahol belátni pont a ketrecre. :D:D múgy ferplast cavie 100-ast néztemki, az jó? :) van benne szénatartó, ház, meg itató. Abba már csak tál kell amig megtanulnak felmenni azon a lépcsőn, forgács (az van itthon), széna, azt meg ad az ismerősünk, de veszek inkább egy kicsit a boltban, meg kaját is meg zöldséget.

#8: Ezek jó ötletek. :D Ma amúgy 8tól kint voltam segíteni, most jöttem be. Ja és önkéntesen mentem!! :D Szóval nem ő szólt és csináltam is normálisan. Majd csinálok ilyeneket, de nem tudom mit írjak rá. Vagy csak majd a stoppert beállítom, mérem az időt, jegyzetelem mit dolgoztam meddig, és majd kitalálok valamit. Megkérdeztem, hogy mi lesz ha hazahozok 2 tengerimalacot, és azt válaszolta (viccből persze), hogy megsüti xd. Aztán meg azt, hogy majd ha látom, hogy megváltozol, utána meg azt, hogy ide nem jön más állat. Most kérdezte, hogy megyek-e ki szóval megyek és összesepregetek, összeszedem a lehullott almát, a fákról lehullott leveleket kupacba rakom. :D

2013. aug. 9. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!