Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? A hörim beteg...

Fancsur14 kérdése:

Mit tegyek? A hörim beteg lenne? Ha igen miért? Segítség!

Figyelt kérdés
Olyan 3-4 napja vizes ès össze tapadt a szőre + pisi szagú. Nem tudom mi baja próbáltam vizes fogjefèvelel simogatni hogy ne legyen büdös de az maradt. Felriadt bennem az is hogy öreg (1èves + 5 hónapos) de ha az lenne akkor nem izegne mozogna. Lehet hogy az a baj hogy nem pároztattam? Mi is a baja? Mit csináljak? Pls kèrlek írj fontos lenne! :(

2013. aug. 11. 00:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Másfél évesen még nem öreg, hiszen 3-4 évig simán elélnek, ha nem több. Eszik-iszik rendesen? Szaladgál, élénk? Szerintem ha holnapra nem változik, nézesd meg egy dokival.
2013. aug. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg csinálj egy alomcserét.
2013. aug. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm! Csak az a gond hogy anyuèk azt mondják hogy pisi be fetrengett ès kèsz.nincs semmi baja. Èn nem így gondolok
2013. aug. 11. 08:08
 4/16 Salx Narval ***** válasza:
Nagy az esélye, hogy anyudnak van igaza és egy takarítással megoldódik a probléma, bár egy darabig még biztos pisiszaga lesz.
2013. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is pisibe feküdt!! Nálam is volt már ilyen... :/ Most ki a ketrecét szappanos/ecetes vízzel!! :)

Amúgy az sose baj ha nem pároztattad, SŐT!!! Az a jó neki... ;)

2013. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Attól is függ milyen hörcsög... Törpe vagy arany. A törpehörcsög 1,5-2 évig él. Az arany 2-3 évet is megéli. Nagyon-nagyon ritka a 3-4 év.


Bocsi a lelombozásért de tudnod kell:

1,5 évesen a hörcsög már nem fiatal, rohamosan látszanak a öregedés jelei: a hasán megkopik a szőr, idő után szinte kopasz lesz ott, a bundája nem lesz az a régi szép fényes és rendezett, hanem össze-vissza kócos lesz és elveszti élénk fényességét. Aktívnak ugyan úgy aktív marad, fog rohangálni stb. Továbbá egyre többet fog aludni.


Az én ... mondhatom a legjobb barátom 1,10 évesen hunyt el. Halála előtti nap össze-vissza rohangált játszott, másnap arra ébredtem, hogy ott fekszik a forgácsban, mozdulatlanul, már csak pislog... De még élt. Anya szerint és szerintem is megvárta míg felébredek, hogy utoljára találkozzunk. Én hiszek benne. Aki nem vessen magára... Aztán hirtelen rándult egyet a lába és elment. Még ma is hiányzik. A másik törpehörim ő is 1,10 évesen halt meg szegény. El kell fogadni...


Továbbá: szerintem is jó ötlet lenne, ha kitakarítanátok a ketrecet. Hetente ajánlott 1-2 alkalommal kitakarítani. Nem úgy hogy 2 hetente, vagy havonta egyszer mint az ismerősöm. :D


Bármi kérdésed van hörcsögökkel kapcsolatban, nagyon szívesen segítek. Ha az öregedésükről vagy mondom: bármiről akarsz kérdezni, írj privátban nyugodtan!

2013. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

#6-os vagyok.

Az 1. válaszoló nagy baromságot írt az életkoruk kapcsán!

Mi az, hogy simán 3-4, ha nem több???? Te aztán tudod, hogyan hazudj másoknak.

2013. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, azért neked sincs teljesen igazad, az én törpém 2,5 éves és még teljesen aktív. Az előzőek is egy kivételével,megérték a 3 év pár hónapos kort. A kérdező hörije még csak középkorú.
2013. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Vannak kivételek. Bocs, hogy ezt pont kihagytam.
2013. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat! Egyèbkèn törpehörcsög ès van egy fiú is de neki szèp a szőre stb.. Azèrt írtam mert a fiú kicsit öregebb de mèg is jobban neèz ki. Èn heti 2xszer talarítom a ketreceket. Az baj hogy garázsban van? (Meleg van ès ott hűvös,nem tudunk aludni ha kerekezik,a bűzèt meg nem bírjuk.
2013. aug. 11. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!