Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az normális, ha a hörcsögöm...

Az normális, ha a hörcsögöm elraktározza a kaját?

Figyelt kérdés
Még új vagyok a témában, ezért lenne pár kérdésem. Amikor este viszek neki dinnyét, almát, ő az összeset betömi a szájába, és elviszi az egyik rejtett sarokba, ahol kiköpködi őket. Reggelre mindig eltűnik. Illetve, tudnátok segíteni egy étrendet összeállítani neki? Mert nem igazán tudom mivel lehetne változatosabbá tenni. Van az alap magvas hörcsög táp, az mindig van neki, és esténként kap dinnyét, almát, barackot, ami éppen van. Mit adjak még neki, és milyen rendszerességgel?

2013. aug. 11. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezért hörcsög:DDDD nem kell neki semmi külön étrend, kapjon minden nap hörcsögkaját és egy kis zöldséget mellé vagy gyümölcsöt, uborka, dinnye, répa, alma, paradicsom.
2013. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A raktározás teljesen normális hörcsögnél. Ha eltűnik reggelre az úgy jó. Ha viszont megmarad és nem eszi meg és elkezd rohadni na az már nem jó. Nem árt rá odafigyelni, hogy ha nem fogy el másnapra neki akkor inkább vedd ki tőle, hogy ne kezdjen penészedni.
2013. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ez tök normális :) Az én hörcsögeim is raktároznak. Ez bennük van. Arra figyelj hogyha adsz neki kaját és másnap megmarad egy csomó akkor adj neki kevesebbet. Egyrészt összerohad,másrészt meg pazarlás.
2013. aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
teljesen normális. az én hörim is ezt csinálja. eleve a természetben van kajaraktára, mer az nem lenne valami jo ha megéhezik és kaját kellene keresgélnie. márpedig elég hamar megéhezik
2013. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2013. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!