Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek ez jó ötlet, vagy...

Szerintetek ez jó ötlet, vagy zsarolás?

Figyelt kérdés
Van két tengerimalacom és 80*45 cm-es ketrecük van, ami elég kicsi:( van hozzá kifutó de az nem olyan jó. Apa mondta, hogy kitalálhatnék valami programot kettőnknek, mert a nővérem el fog utazni, emiatt nem tudtunk elmenni nyaralni, ezért most meg vagyok sértődve, és mivel minden álmom, hogy legyen a tengerimalacaimnak egy 100*50-es ketrecük, azt szeretném kérni tőle hogy vegyünk egy akkora ketrecet. Tudom, ez így elég furán hangzik, hogy én ilyeneket kérek, de nagyon szeretném, ha nagyobb helyük lenne. Szerintetek jó ötlet, vagy inkább hagyjam?

2013. aug. 12. 00:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem a tengerimalackád tökéletesen elvan a 80*45-ösbe is :) Ha nagyon szeretnéd rákérdezhetsz apukádnál, de szerintem annyira ne erőltesd a dolgot :)
2013. aug. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mi a baj a kifutóval?
2013. aug. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Jézusom! Rettentő kicsi a 80×45!!!! Ekkorába TILOS! Egy tengerimalacnak is kell 100×50-es! Igen, kérj újat, ebbe szegények szinte meg sem bírnak mozdulni, ne kínozd már szegényeket!!! Az állatvédelmi törvén is előírja, ha megfelelő alapterületű ketrecben kell tartani az állatot! Minimum 100×50esbe kell tartani ez a minimum. Nekem 120×60-asan van. Igazából a 120-as a legjobb, de a 100-is már jó lenne nekik! Szóval sűrgősen szerezz be nekik, mert ez állatkínzás ekkora ketrecbe tartani őket. A tengerimalac Dél-Amerikából az Andok hegységből származik ahol napi több órát megállás nélkül futnak stb... Kell nkik a mozgás és a hely. Nálam a ketrecbe van olyan hogy 10 perceg körbe-körbe megállás nékül futnak, mert mozgásigényesek, hát ebbe a ketrecbeszerintem max megfordulni tudnak, de futni biztos hogy nem! És most ezzel a válasszal nem akartam bunkó lenni meg semmi,nem akartalak leszólni, de ez a ketrec szörnyen kicsi!!!!!!
2013. aug. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van kifutójuk, ahol tudnak futni, szóval igazából nem olyan kicsi a helyük, csak macerás az egész, mert a kifutót nem tudtam úgy megcsinálni, hogy oda is forgácsot rakjak, ezért egy nejlon van ott, rajta újságpapír, azon meg egy pléd, ami átereszti a nedvességet, de azt sokszor kell mosni, mosógépben nem moshatom, mert a ruhákra rámenne a szőr, kézzel meg nem tudom olyan jól kimosni, tehát ugyanúgy szőrös marad, ezért szeretnék nekik egy nagyobb ketrecet.
2013. aug. 12. 12:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Na még egy oktató a láthatáron.. Nem azt kérte, hogy oktassad ki, hanem azt kérdezte, hogy JÓ-e az ötlet, hogy vegyen újat, vagy NEM? Erre te még itt osztod az észt, a származásukról, hogy így tilos, úgy tilos stb... Azt sem tudom, hogy ő mit tud, akkor addig minek járatod a szófosódat? Egyébként is meglehet neki mondani rendesen, hogy "Sajnos a 80-as ketrec két malinak elég kicsi. Ajánlom vegyél egy 100-120-asat." Nem kell itt atomjaira cseszni a kérdezőt. Gondolkodjál már el ezen légy oly szíves.


Kérdezőnek:

Szerintem igen is jó ötlet, hogy új ketrecet vegyél neki. :) Tudni kell, hogy a 80-as inkább 1 malacnak való, de 1-et nem igazán ajánlatos tartani ezt gondolom tudod, tehát nem fogok róla hegyibeszédet mondani.

2013. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt sem tudod*

Bocs az elírás miatt!

2013. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Egyébként tudok róluk mindent, hogy honnan származnak, hogy kell őket etetni, csak mielőtt megvettük ezt a ketrecet, csomóan azt írták hogy a 80-as elég kettőnek, meg hogy van aki 40*30-as terráriumban tart egy tengerimalacot, és az eladó is azt mondta, hogy ez jó lesz, utána persze már láttam hogy ez kicsi, azért csináltam kifutót. Csak az a baj, hogy elég drágák a ketrecek, és jelenleg csak a fressnapfból tudnánk venni, mert apa rendelni nem akar, ott meg nem tudom hogy mennyibe kerülnek. Nemrég akciós volt, de szerintem annak már vége. Múltkor láttam egy Ferplast rabbit 100 greensun ketrecet a fressnapfban, azt nem tudjátok mennyibe kerül? Mert béna voltam és nem néztem meg:(
2013. aug. 12. 12:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül használtakból.

Lehet jókat kapni és ami fő olcsóbban.



Amúgy ha én lennék jóapád én értékelném, hogy ilyenekkel foglalkozol. Szép dolog na.

2013. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ő nem nagyon értékelné:( Inkább vinne vidámparkba, pedig azt utálja.
2013. aug. 12. 13:13
 10/14 anonim ***** válasza:

5. válaszoló: Írtam neki a végén, hogy nem lecseszésből mondom, és nem sértésből, de ne zavarjon-.- Ami pedig igaz, az igaz, nem szabad ekkorában tartani, lehet hogy okoskodó vagyok, de talán konyítok hozzájuk valamit;)


Kérdező: Az állatkereskedésben nem szabad hinni az eladóknak, semmit nem tudnak a malacokról (tapasztalat). Amikor én bementem azt mondta adjak neki nyúltápot meg ilyenek... Semmit nem rtenek hozzájuk, gőzük nincs hogy kell tartani egy tengerimalacot, nem szabad hinni nekik ketrec ügyben sem. Eg ytengerimalacnak is szóba sem jöhet 100×50-es ketrecnél kisebb. Ez kell egy darab tengerimalacnak is, kettőnek meg főleg. Terráriumban nem ajánlatos malacot tartani, nem szellőzik jól, könnyeben bbüdösödik, stb... És a malacra nézve is egészségtelen. A kifutó jó dolog ha van nekik, nekem is van kint egy 200×180-asom. De a lakásba is kiengedtehet futkározni őket (ha erre van lehetőség) Amúgy meg ha apukád rendes akkor megérti hogy ez a ketrec kicsi. Magyarázd meg neki hogy ő sem érezné jól magát ha egy 4 négyzetmteres szobába lenne bezárva. A malac sem érzi jól magát kicsi ketrecbe. És hiába hogy csak +20 centi a hossz, a malacka nagyon jól meghálálja azt a +20 centit meg szélességbe a +10 centit. Sokkal jobban fogják magukat benne érezni. Amit pedig értékelek benned az az hogy foglalkozol velük, meg az hogy kettőt tartasz! Itt gyakorin rengetegen tartanak 1 tengerimalacot, és nem tudjákfelfogni hogy nem szabad.... Szóval legalább te jót akarsz a malcnak és te foglalkizol velük és kettőt tartasz, ennek szívből örülök!!!!

2013. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!