Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac? Egyedűl?!

Tengeri malac? Egyedűl?!

Figyelt kérdés

Tengerimalacot fogok majd venni és egyet , ( nem azért mert kínozni akarom , hanem nálunk olyan boltok vannak hogy még az eladó a tengeri malacnak se tudja a nemét , és nem szeretnék szaporulatot , van egy degúm is az is egyedül van , de nem unatkozik szerintem egész nap vele vagyunk , meg a 2 persza macskámal elvan a degú ( idomitótt macskák ) , na az lenne a kérdés hogy degú elvan a tengerimalacal ? mert a macskákal nem lenne gond szerintem , csak a degú elég rámenős fajta , és nem tudom hogy a tengeri malac azt tűri?


meg a tartásáról mondanátok pár tippet.



2013. aug. 12. 16:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy ketrecben lennének vagy külön?


Ha külön, akkor vagy kijönnek egymással, vagy nem, túl sok vizet nem mozgat. Nekem nem jönnek ki jól egymással, 2 degum és 2 tengerimalacom van, de a malacok félnek a deguktól, a deguk pedig bántják őket és erősen ledominálják. (nem is szoktam már őket összeengedni, hogy próbálgassák a barátkozást)


Egy ketrecben viszont nagyon rossz ötlet tartani őket, egyrészt mert máshogy kell őket tartani, és más állatfajok, másrészt ott az én példám, ahol a deguk rég kinyírták volna a malacokat, ha berakom a ketrecükbe.


Bemásolnám egy korábbi válaszomat, amit egy olyan kérdésre adtam, ahol egy ketrecben akarták őket tartani:


1. Teljesen mást esznek. (a szénát leszámítva) Hogy oldod meg, hogy egy ketrecben lakjanak, de ne férjenek hozzá a másik tápjához?

A tengerimalac igényli a friss gyümölcsöket, zöldségeket, és a jó minőségű tengerimalactápot, amelyben van plusz C-vitamin, mert nem termel a szervezetük. Ezzel szemben a deguk cukorbetegek, speciális étrend kell nekik sok odafigyeléssel. Friss gyümölcsöket, zöldségeket ritkán kaphatnak, és a szervezetük termel C-vitamint, annyi plusz vitamin, amennyi egy jó minőségű tengerimalac-tápban van, már túladagolásnak számít, és szegények szervezete nem tud mit kezdeni vele. Hamar tönkrevágja az egész emésztésüket, és belehalnak.

A deguknak a Versele-Laga Chinchilla Complete (ez a legjobb!) táp, sok-sok széna és nasinak gyógynövények kellenek. A tengerimalacoknak pedig Versele-Laga Cavia Complete, ugyanúgy sok széna, és mellette gyümölcsök-zöldségek.

Fontos még megemlítenem, hogy a deguk tápjára nagyon oda kell figyelni, mert amiben szotyi vagy kukorica van, az szintén cukorbetegséget okozhat, nem szabad megvenni, hiába degutáp néven adják el. (Pepe, Panzi, Yoyo stb. a degutápok legalja)

2. Másmilyen ketrecet igényelnek. A tengerimalac nagy alapterületű, lapos ketrecet igényel, legalább 100x50 cm-eset, míg a degu inkább magasat, legalább 70x50x70 cm-eset. Ha van tengerimalacod, és mellé szeretnél berakni egy degut, akkor ki kell ábrándítsalak, de a deguk kiférnek a legtöbb malacketrec rácsai között. Az én deguim gond nélkül közlekednek a 2,5 cm-es rácsközű malacketrecen át. (a saját ketrecük 1,5 cm-es rácsközű, azon nem férnek ki) Persze, megoldható, hogy veszel vagy csináltatsz egy 100x50 cm alapterületű, 100 cm magas ketrecet, 15 mm-es rácsközzel, de gondolom neked sem kényelmes erre költeni több tízezer Ft-ot, ha nem többet.

3. Más állatFAJok. Mások a szokásaik, más a testbeszédük. A deguk sokat piszkálgatják egymást, örökmozgóak, és szeretik magukat kitombolni a ketrecben is. Arról nem is beszélve, hogy mindent megrágnak, a malacokba is biztos belekóstolnának :) Ezzel szemben a tengerimalacok (saját tapasztalataim szerint, és a degukhoz viszonyítva) nyugisak, viszonylag épen hagyják a ketrec berendezéseit, és sokat pihennek. Nem jó őket összeereszteni, legfeljebb ketrecen kívül érdemes próbálkozni.

4. Méretben nagy eltérések vannak. A tengerimalac átlagosan 700-1000 gramm, míg egy degu csupán 200-300 gramm.


Csak a legfontosabb érveket soroltam fel, még sok mindent fel lehetne hozni ez ellen. Semmiképpen ne tartsd őket együtt!

Olvass utána a tartásuknak alaposan, ne legyél felelőtlen!

Mivel a tengerimalacok és a deguk is társas állatok, ha mindkét állatot tartani szeretnéd, az egyik ketrec legyen legalább 100x50 cm alapterületű, benne 2 malac, a másik ketrec pedig legyen legalább 70x50x70 cm-es, benne 2 degu.

2013. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem szabad! A Tegerimalac társas lény, kettőt vegyél belőle, nem szabad a deguval össze engedni. Ha megbízhatatlan a bolt keress másikat vagy várd meg míg kiderül a malac neme, azaz míg elég nagy lesz hozzá vagy vidd el állatorvoshoz aki megállapítja és kettőt vegyél! Egyedül depis lesz és belehal, és kínzás egyedül tartanil Más állattal nem jön ki jól, csak a fajtársával! Szóval vegyél neki társat, ne csatlakozz te is az egyedül tartott tengerimalacok állatkínzó klubbjához!!
2013. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mondtam közelbe olyan boltokba árúlnak tengeri malacot hogy még a nemüket se tudják megkülömböztetni és szapurulatot nem akarok ... , meg szerintem az egész nevelés kérdés mert a 2 perzsa cica se bántsa a degút meg a nyuszim se bántja elvannak 4 en és kéne egy tengeri malac :) , és meg lenne a banda , nem is egyketrecbe lennéének a kis állatok csak mikor kiengedem őket az ágyra akkor ismerkedjenek stb , a macskák még egy hangyának se ártana attól nem tartok , ( 2 nőstény cica )
2013. aug. 12. 18:34
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

A degu és a tengerimalac is társas állatok, legalább kettőt kell belőlük tartani. Nem helyettesítheted a fajtársat más állatokkal, főleg, hogy a macska és a rágcsálók a természetben ellenségek. Oké, hogy nem bántják őt a macskád, de attól még lásd be, hogy a természetes és egészséges kapcsolat nem degu + macska, hanem degu + degu lenne... akármit csinálsz, és akárhogy mondod, hogy jól kijönnek, attól még egy másik deguval kialakult kapcsolat sokkal szorosabb és értékesebb lenne. Ugyanez vonatkozik a tengerimalacokra is. Ne azt nézd, hogy legyen meg a "banda", hanem hogy egészséges és boldog állataid legyenek.


Egyébként bocsánat az OFF-ért, nem izélni akarlak, csak már rossz olvasni...

Tengeri malac? Egyedűl?! -> Tengerimalac? Egyedül?!

degú -> degu

persza macskámal -> perzsa macskámmal

idomitótt -> idomított

tengerimalacal -> tengerimalaccal

macskákal -> macskákkal

árúlnak -> árulnak

megkülömböztetni -> megkülönböztetni

szapurulatot -> szaporulatot

a 2 perzsa cica se bántsa a degút -> a 2 perzsa cica sem bántja a degut

egyketrecbe lennéének -> egy ketrecben lennének

a macskák még egy hangyának se ártana -> a macskák még egy hangyának sem ártanának

2013. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Csak a saját érdekeidet nézed és nem az állatokét. Nem az a lényeg hogy minél több állatod legyen és akkor meg lesz a "banda". Meg ilyen nincs hogy nevelés kérdése. Egy tengerimalacot nem lehet úgy megnevelni mint egy kutyát. Ha ellenségek ellenségek, macska és tengerimalac egyáltalán nem egy nyerő párosítás. És hidd el nem lesz boldog így sem a tengerimalacod, oké hogy lesnek "Társai" de rohadtul nem fogja magát jól érezni mert a ketrecben egyedül lesz. Nem értem mit nem lehet felfogni azon hogy társas állat, és szüksége van egy azonos nemű fajtársára???!!! Ha tengerimalacot akarsz tartani kettőt kell venned és tartanod, ha nem veszel kettőt ne tarts tengerimalacot! Anna nincs sok értelme hogy megveszed és elcseszed szegény életét. Gondolkozz már.... Ne a saját érdekeidet nézd.
2013. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
http://www.youtube.com/watch?v=pUV1oTciznE&feature=c4-overvi.. , itt az ellen példa hogy más állatok hogy kijönnek egymással ( amint a helyes írással javítgattál , gyorsan gépeltem :)
2013. aug. 12. 20:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Oké, tényleg jól elvannak, de azt te honnan tudod hogy a tengerimalacnak nem hiányzik a fajtársa???? Oké hogy ezen a videón szép és jó minden, de az azonos nemű társat nem lehet egy kuytával vagy egy macskával helyettesíteni értsd már meg!!!
2013. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mellesleg, ha kicsit megnézed a további videókat észre veheted hogy ezeket betanított állatok. Ezekkel az állatokkal szakember foglalkozik születésük óta, és szoktatja az állatokhoz stb.. Hozzá lehet szoktatni egymáshoz őket, úgy hogy ha valaki aki szakember, az állatokat születésük óta tanítja.. Gondolom te nem vagy szakértő, és nem szoktatod a kutyához meg a macsekhoz a tengerimalacot születésük óta.. Szóval ez felejtős.. Tök mind egy hogy mit linkelsz vagy mit mondasz a lényeg ugyan az, a tengerimalacnak kell még egy tengerimalac és kész!
2013. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
de ha degút is befogadták meg hozzá szoktatam akkor nincs gond a tengeri malacal már.. , na m1 2 tengerimalacot veszek és elesznek 6 -an :)
2013. aug. 12. 20:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Oké, jól teszed!! Kell neki a társ hidd el!!!
2013. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!