Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kb 5 hetes kishörcsögeim...

Kb 5 hetes kishörcsögeim nemét hogy tudom megállapítani? Elég nehezen leltem infót neten is, de ott is csak inkább kifejlett egyedekre írják le.

Figyelt kérdés
Csak szeretném lassan különválasztani őket, úgy olvastam ,hogy elég hamar ivarérettekké válnak. Gazdijelöltek vannak rá, de még nem akarom őket nagyon odaadni, bár az anyjuktól már 2 hete külön vannak, mert nem bírt meglenni mellettük, ezért külön választottam őket, szerencsére mind a 9 megmaradt, nincs semmi bajuk. Viszont a különválasztáshoz jó lenne megtudakolni, hogy melyik milyen nemű, nehogy még ők is elkezdjenek itt nekem szaporodni exponenciálisan :)

2013. aug. 12. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogjad meg a hörikét, fordítsad a hátára úgy, természetesen nem fogja nagyon hagyni, próbál visszafordulni, de te tartsad vissza. Nem jó neki, nem szereti ha így szekírozzák, de sajnos másképp nem lehet megnézni, hogy van-e kukaca vagy nincs. Nos, ha megfordítottad, és látsz két pontot, valamint ha a ként pont közel van egymáshoz, akkor nőstény. Ha messze akkor hím. Továbbá: ha a hörcsög hátsója kerek, akkor nőstény! Ha ilyen lépcsős akkor hím.
2013. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


[link]


Ezen a képen látod a nemeket. Látni, hogy a hím hátsója lépcsőzetes, míg a nőstényé kerekded. Így is meglehet állapítani a nemét.

2013. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen már egy korán érett hím befedezhet egy nőstényt...

A nőstényeknek közelebb van az ivarnyílás a végbéltől, míg a hímnek távolabb, amúgy ilyenkor már tökösödnek az is látszik... ESETLEG ha képet tudnál csinálni én lehet, hogy meg tudom mondani, de ha homályos akkor nem... :/

2013. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótoknak a választ, a végbélnyílásos közelséges módszert próbálom alkalmazni, ahogy nézem, azért sikerrel :)


Sajnos fényképet csak homályosat tudok csinálni, de köszönöm a lehetőséget, amit felkínáltál :) .

2013. aug. 13. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos pont ebben a korban a legnehezebb megállapítani... :/

Egyszerűbb lenne ha mindenki külön menne, mert ilyenkor már lehet bunyózni is fognak... (És akkor nincs hiba lehetőség)


(Fényképes voltam)

2013. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha fekete pötty van a micsodája alatt, akkor fiú, ha nincs, akkor lány. Legalább is az én dzusngijaimnál mindig így volt. :)
2013. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!