Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyúl lakásban való...

A törpenyúl lakásban való tartásához mik a feltételek?

Figyelt kérdés
a szobában szeretném őket tartani, de hallottam olyat, hogy a nyulat be kell oltani, meg is kell szelidíteni és, hogy a kertbe se vihetem le a fűbe, mert meg fog halni pár héten belül. Ez tényleg ennyire bonyolult lenne...? Várom a tapasztalatokat :)

2013. aug. 13. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyúlnak a minimális nagyságú ketrec 100*50 cm-es, nyilván, több nyúl, nagyobb hely :) 2 betegség ellen kell, hogy oltást kapjanak a myxomatosis és az RHD. Erre komplex oltás van, félévente kell oltatni (mert a myxo elleni csak addig véd). Ha nem akarod, hogy idegbeteg nyulad legyen, akit nem lehet megfogni, és mindig elbújik előled, akkor tényleg "szelídíteni" kell. Ez elsősorban azt jelenti, hogy nem piszkálod, amikor nem akarja, hanem szép nyugodtan magadhoz szoktatod, és fontos, hogy ő keressen! Kertbe oltás nélküli nyulat tényleg nem ajánlott vinni (a két betegség miatt), illetve, ha félő, hogy elszökik, egyébként lehet. Ez egy nagyon hasznos oldal, olvasgasd:

[link]


A nyúltartáshoz felelősség kell, de nagyon sok boldogságot tudnak adni! :)

2013. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :)
2013. aug. 13. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Oltani nem árt, mert például a szúnyogcsípés nagyon nem tesz jót nekik.

Az baromság, hogy a fűbe nem teheted le a nyuszit, pláne ha olyan helyen teszed le, ahol nem járkálnak emberek/állatok össze-vissza.


A tartásához kellenek:

Ketrec, etető tálka, önitató, szénatartó melyet a ketrecre tudsz helyezni kívülről, búvóhely, nyuszi wc.

Valamint kellenek magvak, forgács az alomhoz. De ezekről neten bővebb információkat rengeteget találsz. :)

2013. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
A törpenyuszik viszonylag szelídek,én úgy tapasztaltam,hogy a hímek valamennyivel szelídebbek. Minekünk egy oroszlánfejű és egy kosorrúnk van,az egyik fél évvel idòsebb és gondozza. Ja,és télen myáron kint vannak. Van egy emeletes ketrecük,kültéri persze de abból kijárnak,30 nm-es füves területre,és be vannak oltva.
2013. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!