Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy győzzem meg apát hogy...

Hogy győzzem meg apát hogy vegyen egy nagyobb ketrecet?

Figyelt kérdés
Két tengerimalacom 80*45-ösben van, de kifutós a ketrec, csak macerás takarítani. Hogy győzzem meg apukámat, hogy vegyen egy 100*50-eset? Használtakat keresek, de félek, hogy még 5000 Ft-ot se hajlandó rá költeni:( Hogy vegyem rá? Hogyan kérdezzem meg? Segítsetek!

2013. aug. 13. 22:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
Biztos, hogy apukád azért nem vesz, mert nem akar? Lehet, hogy épp nincs arra pénz, nem? Próbálj meg valahogy zsebpénzből belefizetni, egyezz meg vele, hogy kifizeted a felét. :)
2013. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy minden malacos oldalon le van írva, hogy 2 malacnak minimum 100-as ketrec kell.

És azt is mondd meg, hogy a 80*45-öst eladod, majdnem annyit kapsz érte, mint amennyibe a nagyobb kerül.

Tehát csak átmenetileg kell sok pénz, a jó része majd visszajön.

Persze 100-as ketrecet venni nehéz használtan, a 80-ast meg eladni nehéz, mert abból sokat hirdetnek.

2013. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem kapok zsebpénzt, azt mondja, ami kell azt megveszi. Kivéve ha a tengerimalacaimról van szó, csak a tápot, almot, szénát, zöldséget hajlandó megvenni, nagyobb ketrecet nem.
2013. aug. 13. 22:29
 4/14 anonim ***** válasza:

egy normális nagy ketrec 15.000 ft , ami be is van rendezve , lehet azért nem akar venni mert van fontosabb dolog amire költsön talán? (pl gyógyszer , csekkek stb )

szűlinapodra kérj zseb pénzt és abból vegyél vagy valami másra név nap , stb:) , és ha kicsi a 2 malacnak a hely tegyél úgy mint én az ágyba kiépitettem párnából alagút rendszereket stb , és elszorakoznak egy idelyig ott ( helyesírási hibákért sry , gyorsan gépeltem )

2013. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De használtan 5-6000-ért is lehet venni, és ha a nővérem hordozható hajszárítójára, hajvasalójára, hajcsavaróira, hajfestékeire van pénze, akkor erre is kéne lennie. Egyébként anyától megkérdeztem, és szeptemberben, amikor kap fizetést, akkor majd nézek olcsó ketrecet, és azt mondta hogy ad rá pénzt. Csak ha nem találok max 6000-ét, akkor nem biztos hogy tud adni, mert nincs sok pénze. Tehát valószínűleg lesz nagyobb ketrec, csak kb. 1 hónap múlva.
2013. aug. 13. 23:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott. Ha nem tudják a tengerimalacoknak megadni az életfeltételeket akkor miért engedtk anno hogy tarts? Ha beleegyezznek akkor kötelességük már megvenni azokat a dolgokat amire szükségük van. Annó megengedték, akkor mostmár nincs vissza út, ilyen nincs hogy nem veszünk nagyobb ketrecet. Egyébként egy full berendezett ketrec aca na shop kiszállítással és mindennel 100×0-es 10.100 forint. (Állat védelmi törvény......)
2013. aug. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A tengerimalacaim ketrecéhez van kifutó is, tehát így most nagyobb mint ha 100*50-esben lennének, de nehéz tisztítani a kifutót, ezért szeretnék nagyobb ketrecet.
2013. aug. 14. 12:22
 8/14 anonim ***** válasza:

Pl. kérd kölcsön...

Most nagyon olcsó a használt ketrec.

Szeptember végén simán eladod 80 centiset, ugyanannyiért.

Felnőtt patkánynak, felnőtt degunak teljesen jó a 80 centis, csak rá kell szerelni a tetejére egy másik ketrecet.

2013. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy nehéz takarítani, ezért egyszerűbb ha van egy olyan ketreced ami egyben ilyen nagy. Szóval győzd meg róla, és mond meg neki hogy a ellehet adni ezt a 80-asat 4 ezerért. Azt viszont nem ajánlom hogy használtat vegyél te is! Benne van az előző állat szaga, és ettől félni fog a tengerimalac, egyrészt másrészt meg, ki tudja milyen állatpotban van, és nagyon nehéz találni jó, 100×50-eset. Az acana shopban a Ferplast ketrec (ami a legjobb márka) amint mondtam az 10.100 forint, teljesen berendezve, és a kiszállítás ingyenes. Ez éri meg a legjobban, mert lehet hogy kapsz egy használtat 6 ezerért is, de az nincs berendezve, valószínű nektek kell állni a költséget, + kitudja milyen sz@r állapotban van, és kitudja hogy mit tartottak benne az előbb és annak benne marad a szaga, és nem is tisztíthatod ki vegyi szerekkel, ugyan is az mérgező a malacnak. Szóval én az újat ajánlom!
2013. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is újat szeretnék, de apukám nem túl megértő. Ha szórakozni mennék, és arra kéne, arra adna, de ketrecre nem:( Anyukámnak meg nincs sok pénze, nem akarom elvenni tőle azt a keveset is. Gondoltam arra, hogy majd visszafizetem apának a pénzt, de mivel ünnepenként 3000 Ft-ot szoktam kapni, lassan gyűlne össze:( Eladni meg nem akarom a régit, mert nekem kéne mindent intéznem, nem is tudok képet feltölteni a ketrecről, apa meg nem segítene, mert nem hajlandó vele foglalkozni.
2013. aug. 14. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!