Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nnnoo xd vennék egy tengerimal...

H.B10 kérdése:

Nnnoo xd vennék egy tengerimalacot és anyám ugymond engedné de apám nem nagyon aztmondja h büdösek es este visitani fog ugye mint mar olvastam h nem büdösek csak nem visitanak éjszaka?

Figyelt kérdés
Es aztmondjak h erre költenem el a penzem de nemertik meg h nekem most telik ra h gyözzem meg őket

2013. aug. 14. 00:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Nekem volt, egy Mukinak hívták, de kb 11éves lehettem, de meghalt. :\ amúgy nagyon hangos ÁLLAT.
2013. aug. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem van tengerimalacom és csak akkor visít ha zacskó zörgést és hűtőszekrény nyitódást hall,és nem büdös ha rendesen takarítod amúgy nem visít csak úgy nekem a kutyám hangosabb mint a malacom:)tengerimalacból legalább 2 kell tartani nekem azért egyedül van mert nem tűr meg maga mellet más malacot.
2013. aug. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kezdjük az elején. A tengerimalac tartás nem játék. Mekkora ketrecbe tartanád? Mit kapna enni? Másodszor, egy tegerimalacot nem tarthatsz!! Társas lények, az állatvédelmi törvény is előírja egy tengerimalacot nem tarthatsz!!! Depressziós lesz egyedül, és bele fog halni, TILOS egyet tartani. Minimum kettőt kell (nekemis kettő van) Amúgy ha bármi kérdésed van a malacokkal kapcsba írj priviben mert mindenre tudok neked válaszolni, értek hozzájuk:)
2013. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az enyém akkor visított a szobámban, amikor hallotta zárt ajtónál is, hogy a konyhában nyílik a hűtő ajtó. (összerakta a képet, hogy hűtő-kaját kap)

Azt pedig azért nem mondanám, hogy nem büdösek, mert amikor már cserélni kell a forgácsot, nos annak azért van szaga. DE pár perc alatt megoldható a szagtalanítás.

2013. aug. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

mindene meglenne amire szüksége van nyugi az pedig h 2 vennék e azt még nemtudom hisz sok olyan ismerösöm van akinek egyedül van és mégsem depis


köszi a válaszokat:)

2013. aug. 14. 20:01
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
tipikus gyerek akajok egy tengejimajacot de azzal nem számolsz hogy 2-t kell tartani vagy gondolom majd kicsi ketrecet veszel nekik stb. könyörgök ne vegyél malacot
2013. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó: egyet értek!!!! Gőze nincs, és akkor: sok ismerősömnek egy van és húú de jól el van. istenem-.- És akkor így lesz a sok állatkínzó aki egyedül tartja. Amúgy ne zavarjon hogy az állatvédelmi törvény is előírja hogy kettőt kell tartani mert depis lesz, de tényleg, ne zavarjon..... Biztos a barátaid az okos, szóval rájuk hallgass;))
2013. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bizony,tengerimalacot tartani nemcsak móka és kacagás!

Sok pénz és idő!És ahogy előttem írták két darabot kell tartani,mert csapatállat!A természetben 8-12 fős csoportokban élnek.Szóval itt bejön,hogy már két malacot kell ellátni!Számoltál azzal,hogy a ketrec önmaga 10.000 forint vagy drágább?!Például: [link]

És kell itató és etető is ami együtt kb. 1.500ft.

És ha megbetegszik állatorvoshoz kell vinned!És egy alkalommal akár 30.000 ft is otthagyhatnak a SZÜLEID!Mivel a keresetükből lennének ellátva az állatkáid!

És ha apukád nem engedi,csak az anyukád akkor meg miről beszéltünk eddig?Ugyanis ez NAGY felelősség!Főleg,hogy apukád nem engedi,az apák nagyon makacsok tudnak lenni;).

Szóval van 100.000 ft zsebpénzed?Ennyi biztos kell!

És az egész kérdés és a stílusa tükrözi hogy NEM vagy érett,egy ekkora felelősséghez!

És az etetése is drága,havi 5.000 ft is lehet!

Egy érett gyerek most nem ilyen kérdést írt volna ki hanem utánanézet volna a tengerimalac tartásának!Itt megteheted:

[link] Olvass el minden hasznosat és fontosat!

Ha elolvastad kezdj gondolkodni egyáltalán a tartásukban.

2013. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na nemondod h móka és kacagás magamtol ráse jöttem volna -.- és persze a kérdésbe nemirtam le h 2 vennék minek irjam ez alap. hogyne lenne 10 ft-om és ez a havi 5000 ezres dolog kaja azért ez tulzás na de az a lényeg h gondjukat viselném
2013. aug. 18. 22:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: nagyjából igazad van, de azért a ketrecre többet is rá lehet számolni nekem a 120-asom 18 ezer forint volt... És az acana shopban, ahol le volt akciózva 24 ezerről.. Mondjuk egy alap 100-as meg van 10 ezerből. (attól függ milyet akar venni) amúgy a havi kötség szerintem nincs 5 ezer forint. Inkább 2 ezer. Nekem egy 2 kilós versle táp (acana shop) 1.600 forint volt, és kb 1,5 hónapig elég, illetve a széna éves szinten 1000 forint, vízet pedig nem számolom, vegyük azt hogy az ingyen van. Illetve zöldség gyümölcs, de szerintem mindig an otton nekik valami, szóval arra se nagyon számolok, mi mondjuk direkt külön nekik veszünk hibás uborkát meg ilyenek, zöldégesbe 2 darabot veszek pár forintért, tényleg nagyon olcsó. Így szerintem a havi költség kb 2 ezer forint, ami azért szerintemnem annyira sok, illetve ha venni kell a forgácsot, az is mondjuk egy kis pénz, bár én ingyen hordom egy műhelyből.
2013. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!