Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám mozgásra "készte...

Hogyan tudnám mozgásra "késztetni" a tengerimalacom? Nem sokat mozog és szeretném kicsit megmozgatni.

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A többi sokat mozog? Vagy csak egy van? Mert nekem is, amíg csak egy volt, folyton a sarokban ült, mióta van társa, azóta sokat szaladgál. Ha nem ez a gond, akkor vidd el állatorvoshoz, mert lehet hogy beteg.
2013. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Általában akkor szoktak sarokban vagy házikóban búslakodni, ha nincs társa, egyedül van. Ha ez a helyzet, akkor ne is várj mást, nincs kivel játszania. Vagy vegyél mellé egy társat, vagy nézd végig, hogy nem mozog, elhízik, magányos, és 5-6 éves korában meghal.

Amennyiben van társa, és így sem mozog, akkor beteg. Sok betegség tünete lehet, főleg, ha emellett rosszul is eszik. (keveset, vagy nagyon kiválogatja) Ajánlott megnézetni állatorvossal.

Harmadik ok lehet még az, ha esetleg most került új helyre, és még szokatlan neki a környezet, fél.

2013. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
fél éve már nálam van és igen egyedül de dolgozom az ügyön /társon/ csak kicsit nehéz megoldani köszi a válaszokat
2013. aug. 15. 18:53
 4/12 A kérdező kommentje:
és addig nem tudnám megmozgatni??
2013. aug. 15. 18:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy depressziós, mivel egyedül tartod, amit TILOS. Minél előbb szerezz be a társat, mivel egyedül halálra unja magát, jó hogy nincs kedve szaladgálni... A levegővel nem tud játszani....
2013. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én próbálkoztam már az ismerősöm egyedül tartott, elhízott tengerimalacát megmozgatni, de ez volt a helyzet: lerakom a földre, semmi. Lerakom tőle 20 centire a kedvenc kajáját: semmi. Jó, közelebb húzom, akkor már ki tudott nyúlni érte, és megette. Kiraktam egy pár jutalomfalatot a földre egy vonalban, hogy ha rákap a nyomra, akkor kelljen 2 métert sétálnia: csak 1 méterig ment, és azt is olyan tempóban, hogy rossz volt nézni.

Egyedül a ketrecben tud gyors lenni, ott is csak akkor, ha ki akarjuk venni... egyébként társ hiányában csak egy helyben kuksol vagy tömi a hasát.


Hasonlókat próbálhatsz kitalálni, de malactól függ, hogy mennyire fog neki bejönni. Ez a tengerimalac már egy elég szánalmas példa a kedvetlenségre és elhízásra, remélhetőleg a tiéd még jobb kondícióban van.

2013. aug. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Max el fog hízni és meghal. Ha van társa, játszanak, fogócsócskáznak, ne tudd meg mit tudnak művelni ketten. Nyilván egyedül nincs kedve semmihez, mivel nincs kivel ezeket a dolgokat csinálni, ha meg elhízik rohadt korán meg fog halni.
2013. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek sajnos nem olyan egyszerű ez a társ dolog ezt az egy tengerimalacot is nagyon nagyon nehezen tudtam kikönyörögni pedig nagyon szerettem volna és most is nagyon szeretem a másik pedig a hely max egy 80 ketrec férne el :/
2013. aug. 16. 09:23
 9/12 anonim ***** válasza:
De ha nem tudod megadni neki azt amire szüksége van, akkor minek kellett neked. Én is így voltam ezzel, 10 éves korom óta szerettem volna tengerimalacot és utánaolvastam a tartásának, tudtam hogy legalább kettő kell, ezért amikor apa megengedte, hogy legyen egy, mondtam hogy én kettőt szeretnék, és sikerült meggyőznöm. Így csak szenved szegény állat, vagy vegyél mellé még egyet és egy 100*50-es ketrecet, vagy add oda valakinek, aki tud róla gondoskodni.
2013. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. Ha nem engedik meg ne tarts malacot, nem kötelező. Vegyél helyette egy hörcsögöt, ezt pedig ajándékozd valakinek el. Mert így csak a malac szenved, egy 80-as ketrecbe, na meg társ nélkül. Ne kínozd az állatot!!! Lásd az állatvédelmi törvényt, kimondja hogy a tengerimalacot társ nélkül nem lehet tartani, nem véletlenül... Vagy pl mutasd meg a szüleidnek most amit írtam meg amit kiírtál kérdést, és mond meg nekik hogy még egy tengerimalac kell, és egy nagyobb ketrec, vagy ha ezt nem tudják megoldani akkor el kell ajándékozni, mert így csak kínzod, napró-napra és korán meg og hallni. Ez nem állapot!
2013. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!