Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degumat nagyon megviselte...

A degumat nagyon megviselte az utazás, furcsán viselkedik. Ez csak átmeneti, vagy végleges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) A degumat elvittük kocsival máshova, és az út nagyon megviselte szegényt. :( Közben majd megőrült, utána meg nagyon csendben volt, féloldalasan feküdt stb... Aztán egy éjszakára egyedül hagytuk a lakásban, másnap meg úgy aludt, mint egy kutya, mindentől megijedt (amúgy is nagyon kis ijedős, de most mindem kicsi dologtól). Aztán mikor benyúlok hozzá, akkor csak odamegy, megszimatolja, és megy tovább, pedig eddig mikor csak elmentem a ketrece mellett, rögtön jött oda, és mikor benyúltam, mindig kétlábra állt, átölelte a kezemet, barátságosan harabdálta, közben csipogott. Ha hazavisszük, akkor újra a régi lesz? Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen kisállatkát az ilyesmi ennyire megviseli...

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. aug. 16. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon ijedősek, bármilyen változás stresszel jár számukra. A mi degunkat amikor orvoshoz kellett vinni, minden alkalommal félholt volt a félelemtől. Amikor hazaértünk, még vagy fél órán keresztül teljesen mozdulatlanul ült, szó szerint sokkot kapott. Ez nagyon megterhelő nekik, szóval csak akkor szállítsátok, ha nagyon muszáj, egyébként ne.
2013. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A deguk 30 éve még Chile hegyei között rosszalkodtak, és a természetben, ha egy degu egyedül marad, főleg ha idegen helyen, akkor biztos halál vár rá. Ők sajnos tudnak az utazástól annyira pánikolni, hogy sokkot kapjanak, amit igen gyakran nem élnek túl. Az hogy most már mozog elég biztató, de ha nem eszik-iszik, mert annyira retteg, akkor még nem biztos, hogy sokáig lesz még degud...

Jó lenne, ha kivennéd, és megnyugtatnád. Vegyél fel egy inget, az alját kösd szorosra a derekadon, hogy lefelé ne essen ki, és dugd be alá, hogy közeledben érezze biztonságban magát.

A ketrecébe tegyetek egy bújóhelyet, és egy csomag papírzsepit, amin a te szagod is rajta van. Esetleg beáldozhatsz bújónak egy ruhadarabot, ami korábban rajtad volt...


Nem tudom a kocsiban miben volt, de meg kéne oldani hogy hazafelé kevésbé rettegjen. Ha az inged alatt üzembiztosan meglapul, és elég ügyes vagy, hogy ne lépjen meg tőled, akkor úgy is indulhattok, aztán amikor megnyugszik, akkor berakod a saját ketrecébe. Indulás előtt mindenképp ennie kell, mert jóllakottan nehezebben kap sokkot. Szállító boxban, macskaszállítóban lehet őket szállítani, esetleg saját ketrecben, de kiluggatott dobozban nagyon tudnak rettegni.

2013. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!