Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac egyedül?

Tengeri malac egyedül?

Figyelt kérdés
Ma lett megvéve az első tengeri malacom , ami egyedül lenne de úgy hogy napi 4-5 órát foglalkozok vele ,az elég neki? meg sokszor lenne fútattva nagy terepen. kislány( [link] ) szerintetek milyen fajta? csak ez volt az állat boltba egyedül mert többit elvitték.

2013. aug. 16. 15:37
 1/8 anonim válasza:
Ha sokat foglalkozol vele, és van egy nagy ketrece amiben el tud futkározni akkor nincs itt semmi baj :) vizont ha kislány, akk vagy miskároljátok ki, ha ivarérett lesz, vagy legalább egyszer szüljön, mert baj lehet a méhével!
2013. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
TILOS! Állatvédelmi törvény is előírja, tilos egyedül tartani! A tengerimalac társas lény, szüksége van a társa. Teljesen mind egy mennyit foglalkozol vele, foglalkozhatsz vele napi 10 órát, akkor is kell neki a társ. Nem tud kivel beszélgetni, nem tud kihez bújni, nem tud kit szaglászni nincs kivel játszani, nem szabad.. Emelett fepressziós lesz és korán meg hal. Kérlek ne kínozd!! Így is annyi nem normális van aki egyedül tartja és kínozza, kérlek ne legyél te is ilyen!!!
2013. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi baj lehetne a méhével?

Arra kell figyelni, hogy ha 6 hónapos kora _előtt_ nem lesz kicsije, akkor azután már nem is szabad.


Ha erre figyeltek, akkor nem kell műteni, stb.

2013. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És milyen fajta a tengeri malac?
2013. aug. 16. 15:53
 5/8 anonim válasza:

Nekem eddig kétszer volt tengerimalacom, egyszer egy pár, és mikor vettem másodszor pár évvel később, akkor ő egyedül volt.


A pár jól elvolt, lett sok picimalacka is. :) Az egyedüli malacom, ő lány volt, soha nem szült. Ő nagyon érdekes volt, mert rajtam kívül mindenkit megharapott, nekem meg nyalogatta az ujjam. :D Akkoriban volt egy kutyusom is, vele nagyon jól elvoltak! Meg is lepődtem rajta; mikor kivettem az első pár alkalommal a malacot, akkor távol tartottam a kutyát, egyszer véletlen valahogy bejött, és nagy szívrohammal rohantam oda, hogy úristen, most mi lesz, és arra lettem figyelmes, hogy a kutyám nyalogatja a malacot, ő meg becsukott szemmel, búgó hangot kiadva tartja neki oda magát. :D


Utána nagyon sokat voltak együtt. Amúgy malacom hat évig élt, a kutyusom meg tizennyolc. :)

2013. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
5-ös vagyok: menj fel Wikipédiára, írd be, hogy tengerimalac, és a lap alján sok fajtát kiad, ott keresgélj. :)
2013. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hehe aranyos a malackád. A fajtája... Rövid szőrű és nem Self. A self annyit tesz, hogy csak is egy színből áll... Na most én pontos fajtameghatározást nem tudok neked adni, de az tutkó, hogy a rövid szőrű tengerimalik közé sorolható :))

Az igaz, hogy a tengerimalacokat kizárólag párban szabad tartani, bár vannak olyan példányok amik imádnak egyedül lenni. Vannak ilyen egyéniségek. Az enyém is az volt... Vettünk neki 2 társat és mind a kettőt elüldözte. Amíg együtt voltak, teljesen le volt lombozva, nem evett és ivozz rendesen, néha agresszív volt a társaival. Amióta a másik kettő külön élnek tőle, mindenki nyugodt és egészséges... Ez a malac ilyen. Próbáld meg egyedül tartani, de ha bármi depresszióra utaló jel, zárkózottság jelentkezik, esetleg betegesebb lesz vagy nem eszik iszik rendesen, muszáj társat venned neki.

2013. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok


Ivott* :)

2013. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!