Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degusok! Ti mivel csitítjátok...

Degusok! Ti mivel csitítjátok el a degujaitokat, hogy maradjanak csendben?

Figyelt kérdés
Fontos vmi használható ötlet, különben el fognak kerülni a háztól. :(

2013. aug. 20. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen zajt okoznak? Csipognak, ha megijednek; csiripelnek, amikor puszit adnak a másiknak és örülnek egymásnak; ezen kívül ott a kaparászás, mókuskerekezés, evés, rácsrágás hangja.
2013. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi zavar igazából? A degu rágcsáló, tehát természetes, ha rágcsál. És éjszaka is aktív életet élő állat, tehát az is természetes, ha fent van, amikor te aludni szeretnél. A ketrecet pedig egyenesen rühellik, ami szintén természetes, hiszen egyáltalán nem oda valók. Az egyetlen amit tehetsz, ha nem vele egy szobában alszol. És legközelebb ha valamilyen állatot szeretnél, akkor még előtte tájékozódj róla, milyen szokásai vannak, mi az, amit esetleg nem bírsz elviselni.
2013. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most állatorvosi utasításra el kellett venni egyiküktől a 32 centis mókuskereket, és attól az egytől akarunk megbolondulni, a többi 30-al semmi gond nincs.


Szóval ahhoz, hogy jó deguid legyenek kell nekik egy csincsilla ketrec: 80*80*50 méretet legalább közelítse meg, és SOS szerezzetek be egy 32 centi átmérőjű mókuskereket, mert ha kicsi nekik, nem használják, hanem ki akarnak jönni rohangászni.

Amúgy napi 10-10 km a mozgásigényük, és 33 km/h sebességet is mértünk már a biciklis órával.

Ha mindenképp meg váltok tőlük, légyszi keressetek nekik egy rendes gazdit! A szabadban pár nap alatt elpusztulnak.

2013. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A mókuskerék nélküli degunkat most napi 2-2 órát futtatjuk a szobában. Utána hajlandó enni, meg aludni...
2013. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az gond lehet, ha egy szobában szeretnél velük aludni, mert az nem ajánlott. Nálunk másik szobában vannak és hozzászokattuk őket a reggeli, vacsi, alvás napirendhez, ami úgy néz ki, hogy ha este 8 után érek haza véletlenül már elmennek aludni vacsi nélkül, mert megszokták, hogy 8 óra után alvás. Időnként csipognak, ha megijednek valamilyen hangtól, amúgy alszanak este. Ha viszont nem biztosítod a deguknak való életteret, akkor ne csodálkozz, ha kaparásznak vagy rágják a rácsot. Elég hamar lemondanál róluk. :(
2013. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék róluk lemondani. Fél évesek lesznek 8-án, 2 testvér kisfiú. Álandóan rendezkednek, az etetőtáljukat széttörték, és éjszaka rágják a rácsot, de csak 1 adott helyen. Mókuskerék, friss víz, kaja, ház+ fogkoptató, vitamin, minden van nekik, heti 3x ki is engedem őket kb fél órára, de éjszaka 2:15 és 2:45 között felébresztenek ezekkel, és ez így megy kb 1,5 hónapja. Lehetséges, hogy a kaja miatt, mert leváltottuk olcsóbbra? Csak mert a magvakat nem eszik meg belőle. Vagy nem tudom. Mit tehetnék? Nagyon a szívemhez nőttek, viszont csak is abban a szobában lehetnek, ahol alszunk, mert sajnos nincs máshol hely.
2013. aug. 24. 19:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Mekkora a ketrecük és a mókuskerekük? Ha elég nagy, akkor nappal kimozogják magukat, és éjszaka nagyobb nyugi van. Ha kicsi nekik, akkor éjszakára megkergülnek...

Egyébként a kaparászás, rendezkedés, rácsrágás teljesen normális dolog. Szerintem a heti 3x fél óra kiengedés elég kevés, főleg, ha a ketrec is kicsi.

Az olcsó tápokkal vigyázz, mert a legtöbb hörcsögtáp, csak átcsomagolva degus dobozba. A deguk cukorbetegek, nagyon oda kell figyelni a táplálkozásukra. Olyan tápot semmiképpen ne adj nekik, amiben kukorica vagy szotyi van! Ezek hirtelen felviszik a vércukrukat, és miután cukorbetegek, nem bírják annyira, sajnos általában pár év alatt meghalnak ezek mellett a tápok mellett. (egyébként 8-10 évig is élhetnének) Emésztési és fogproblémáik is lehetnek a Pepe, Panzi, Yoyo és hasonló minőség mellett. A másik nagyon-nagyon fontos dolog, hogy mindig legyen előttük széna. A deguk alapvetően fűevők, nem magevők, tehát a táp csak kiegészítés a széna mellett. Emellett a széna koptatja a deguk hátsó fogait is, amit a szénán és a füvön kívül csak a drága tápok tudják (hosszúszálas rost kell a koptatásához), az olcsó tápoktól kb. fél év - 1 év alatt túlnő, és utána nem tud majd a degu enni, mert hátul átszúrják a szájpadlását a túlnőtt fogak :( Rohanni kell majd állatorvoshoz, és fecskendővel pépet etetni vele. Amennyit megspórolsz azzal, hogy az olcsóbb tápot vetted, előbb-utóbb állatorvosra kell majd költened.

2013. aug. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem régebben voltak deguim, de soha többet nem tartanék. Nagyon szerettem őket, de ezeknek a kis állatoknak egy ketrecbe zárva nyomorúság az élet. Tapasztalataim szerint akármekkora a ketrec, akkor is tépik a rácsokat és akárhogy oldod is meg, akkor is megpróbálnak kijutni valahogy. A végén már 140x80-as berendezett két szintes ketrecben volt két degu, de még az sem volt elég. Annak ellenére, hogy nálam a nap nagy részét ketrecen kívül töltötték és szinte egész nap kint futkostak, játszottak, vagy aludtak a vállamon, ölemben amíg tanultam. Nem hinném, hogy a magváltás segít a problémádon, de mindenképp normális degukaját adnék nekik, mert különben megbetegedhetnek.

Az, hogy éjszaka is aktívak az egyébként teljesen normális náluk. Kár, hogy utólag jössz rá erre. Hová akarod lepasszolni őket?

2013. aug. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem szeretném őket lepasszolni, csak nem egyedül élek. a szüleimhez áthallatszik minden és én sem tudom így átaludni az éjszakát. ezért kértem vmi tanácsot, hogy vhogy le lehetne-e őket foglalni, hogy ne legyenek hangosak éjszaka. csak is a legvégsőbb esetben adnám át másnak, aki tudna velük sokat foglalkozni.
2013. aug. 25. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 vagyok, ha megírod, hogy mekkora a ketrecük és a mókuskerekük, akkor többet tudunk mondani. Nem mindegy, hogy kis ketrecbe vannak bezsúfolva, vagy egy hatalmasban rosszalkodnak.
2013. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!