Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány darab tengerimalac...

Hány darab tengerimalac szükséges a tenyésztéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek írjátok le,hogy hány hím és hány nőstény tengerimalac kell a tengerimalac tenyésztéshez.



2013. aug. 20. 21:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
szerintem ne vegyél többet 500-500 nál
2013. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod őket tenyészteni? Ahogy én látom, szegényekből inkább túlszaporulat van.

Egyébként meg fontos a minél nagyobb genetikai sokszínűség, tehát lehetőleg mindegyik malac máshonnan származzon.

2013. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Még csak gondolkodok a témán.Ha belekezdenék legalább 4 külön helyről venném meg őket.
2013. aug. 20. 22:09
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
1 hímmel és 1 nősténnyel is lehet tenyészetet indítani, te döntesz arról, hogy hány tenyészpárod legyen. Szerintem ne indíts túl sokkal, előbb tapasztald meg, mennyire tudod eladni a kicsiket, és hogy egyáltalán hogyan zajlik az egész. Később, ha úgy döntesz, beszerezhetsz még tenyészpárokat, de nem érdemes egyből a "mély vízbe ugrani".
2013. aug. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kettővel kezdd! Így ki tudod számolni mennyi pénzt kell havonta előteremtened a működésre, és a legszebb lányokat megtartva tudsz egy saját állományt létrehozni. Ha kell vehetsz később 1-1 fiút, de ne össze-vissza, hanem olyat aki az allomanyod hibáit kijavítja.

Nyereségre ne szamits, viszont arra, hogy negyediket egy betegséget, és az összes állatoddal orvoshoz kell járnod, arra igen!

A koltsegeken kívül a helyet is nézd meg. Legyen elég ketreced a hiszitve szülőnek, a betegnek, a visszahozott allatokhoz karanténra.

És persze időd takaritani, füvet szedni, kézhez szoktatni, allatorvoshoz rohangaszni, betegeket gyogykezelni, hirdetni,vevőkkel beszélgetni.

2013. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A tenyésztéshez, nem kell párban tarnani a malacokat. Ha a kan és a koca folyton együtt vannak, a kocának nem lesz ideje pihenni. Ugyanis szülés után egyből tüzelni kezd.


Elsőre vegyél egy párt és két ketrecet. Ha láthatóan vemhes a koca a kan mehet külön ketrecbe.


Ha párosával tartod őket, nem tudod mikorra várhatók a kicsik, és a szaporodást se tudod kontrollálni.



Régen én is tenyésztettem malacokat, ha van még kérdésed írj privátot.

2013. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)!
2013. aug. 21. 13:53
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem kan és koca! Aki állítása szerint tenyésztett valamikor nem használ rájuk ilyen szakszerűtlen kifejezéseket. Hím és nőstény. Lebuktál kedves ex szaporító.
2013. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

2 lánnyal kezdjed.

De csak álomszépet vegyél meg, és csak kirobbanó formában fedeztesd.

És persze egy ilyen kérdés kiírásánál sokkal alaposabban készülj fel. Olvass el mindent, járj el kiállításra, látogass meg 4-5 jó nevű tenyésztőt, mérd fel a piacot, készíts számításokat...

2013. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ha ezt kell kérdezned ne tenyéssz de amúgy se nagyon sok malacnak így se marad hely túl vannak szaporodva
2013. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!