Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kb mennit kell költeninhavonta...

H.B10 kérdése:

Kb mennit kell költeninhavonta 2 tengerimalacra?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, vidéken vagy városban laksz-e.



Vidéken ingyen tudsz szerezni forgácsot, olcsón betudod szerezni az egész éves szénájukat egy kissebb bála formájában, és ha magad kevered a takarmányukat töredékéből kijössz mintha ezeket a színes csomagolásű bolti keverékeket vennéd.


Plussz fű, és zöldség mindig van korlátlanul.

2013. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit nem tudsz csak úgy beszerezni, az a tipikusan tengerimalacnak való táp. Abból kb. 1000 Ft-nyit megesik a 2 malac havonta, persze vannak olcsóbb és vannak drágább tápok is. Ne sajnáld a jobbat tőlük.

A forgács, ha kereskedésben veszed, akkor nem olcsó, keress egy asztalost a környéken, vagy almozzál másképp. Ha venni kell, akkor az is legalább 500 Ft havonta.

Plusz a széna, friss zöldség, gyümölcs. Összesen 2-3 ezer Ft a két malac havi költsége, de bőségesen kárpótolnak érte.

2013. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 t_GaRami_a ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindennel együtt kb. 20000 forint. De asztalostól forgácsot SOHA ne vegyél, mert ezeket a boltban külön letisztítják stb. Ne akarj így spórolni, mert ha asztalostól szerzel be, akkor azon szennyeződések vannak stb. úgy hallottam akár meg is halhat tőle.
2013. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 t_GaRami_a ***** válasza:
Bocsi, hülyeséget írtam. 20000 forint egyből, a malaccal együtt, itatóval, kajával, szalmával, fogkoptató kő, forgács, meg minden ráadásul ez 1 malac. Havonta nem tudom, azt főleg nem, hogy mennyi havonta 2. De forgácsot tényleg boltból vegyél.
2013. aug. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi anválaszokat én ugy számoltam h a ketrec 10 ezer a 2 malac 3 ezer és a többi hozzávalo széna forgács táp olyan 2 ezer havi
2013. aug. 21. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!