Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen zöldséget és gyümölcsöt...

Milyen zöldséget és gyümölcsöt ehet a tengerimalac és miket tilos?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy csak biót (vegyszermenteset) ehetnek.

Továbbá, hogy széna és friss víz mindig legyen előttük.


Összegyűjthetnénk, hogy ezeken kívül mit szabad, kell nekik adni és mit tilos?


2013. aug. 21. 19:17
 1/5 anonim válasza:

a miénk nagyon szereti a tengeri levelét:)

amúgy még füvet, répát, uborkát szoktunk adni neki

Boltban pedig lehet venni nekik ilyen mézes rudat. [link]

2013. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia,magkeveréket is adj nekik,tilos a csonthélyas mag(gyümölcs).

Az enyéim kifejezetten szeretik a répát,salátát,almát,mandarint(ha nem savanyú),a banánt kevésbé,dinnyét,szilvát,epret ritkábban adok nekik kb. ennyi az,amivel én etetem őket.(2 van) :D

2013. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is: Első válaszoló, olyan mézesrudat TILOS nekik adni, borzalmasan egészségtelen, és rettentően hizlaló, mellesleg a tengerimalac nem magevő, és abba magok vannak...


Kérdező: Sok mindent lehet nekik adni, lényeg, mindent moss meg: amit én szoktam: alma,répa,körte,szilva,banán,narancs,ananész,kivi,guava,citrom,szőlő,eper,kapor,petrezyelyem, cékla, dinnye. De persze ez töredéke abbaj anennyit lehet nekik adni, egyet nem ajánlok a SALÁTÁT!!!! Rengetegen megszívták már a salátával, majdnem én is. A salátát rettentően permetezik, és a saláta ezt beszívja, és nem lehet kimosni, hiba mosod meg, ugyan úgy a méreg benne van. Én 1-2 levéltől nem rég kórházba kötöttem ki ételmérgezés miatt, a drága salátától. Ha abból adtam volna a malacoknak 1 napon belül meghalltak volna. REngeteg ismerősöm van, aki már akaratán kívül a salátával kiírtotta a malacait. Szóval salátát szigorúan tilos!! Csak is akkor ha bio, és otthon a kertben terem!

2013. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
K-betűvel kezdődő ételeket ne adj neki! retket se burgonyát se körtét se
2013. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A burgonyától és a körtétől mi baja lehet??? :o


Keveset sem szabad ebből a kettőből? Mi miatt?

2013. aug. 22. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!