Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen nemű patkányokat lehet...

Milyen nemű patkányokat lehet együtt tartani? És hányat?

Figyelt kérdés

Nekem régen voltak hörcsögeim,2 nőstény,de azok úgy összevesztek,hogy el kellett őket különíteni,és mostmár tudom miért.De a patkány egy más történet.Tudom,hogyha egyedül van a patkány,akkor unott,és depressziós lesz.Kettőt szeretnék.Anyukám viszont csak egyet.Gondoltam arra is ,hogy csak egyet tartok,és sokat törődöm vele,de nem jó akkor se.A patik ,hiába törődünk,foglalkozunk vele,akkor is igénylig egy fajtárs társoságát!Mit tehetnék?Megértem hogy nem helyeslitek anyukán döntését,mert én sem,de rá,vagy rám sértő megjegyzéseket nem szeretnék!Köszi!


U.I:Mik az előnyeik a nőstényeknek,és a hímeknek?Hátrányaik?Tartásuk?



2013. aug. 24. 11:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Harapnak?
2013. aug. 24. 11:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, a patkány rendkívül szociális állat. Minimum párban kell tartani. Egyedül nem érzi jól magát. Nekem két hímem van, akik testvérek. Azonos neműek nem verekednek, ha megvan a kellő hely nekik. A hímek lomhábban, nyugodtabban nagyobbak, a nőstények fürgék, vékonyak. A hímek inkább valók gyerekeknek, mert esetenként szelídebbek bújósabbak. Akkor fordulhat elő verekedés ha nagyobb csoportban laknak 5-10 állat és az ételből nincsen elég, vagy szűk a hely. Privátban keress meg, válaszolok még amire szeretnél!
2013. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz!Én 1 patkányt tartottam és napi 4 órát foglalkoztam vele és szép hosszú élete volt!Ez nem a tengerimalacos történet.Ha van időd rá tarthatsz 1 darabot:D!
2013. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem írtam,hogy mára tenyésztem őket.
2013. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Itt van minden róla:

A tartása:

A patkány tartható külön és párban is.Igazán jó barátod csak akkor lesz ha egy darabot tartasz!A hímek verekedhetnek is,szóval ha 2 darabot veszel lány,lány!1-2 patkánynak tökéletesen megfelel egy 100*50-es alapterületű,legalább 40 cm magas ketrec(ez árban kb. 15.000ft).Az aljára szórj 4-5 cm faforgácsot,és egy kevés szénát.Az itatója legyen 250 ml-es(ez árban kb. 600ft).Minden nap cseréld a vízét!Az etetőtálkája legyen min. 10 cm széles és porcelán(ez árban kb. 1.000ft).Mivel okos állatok szükségük van játékokra pl.:fadarab,kis létra,mászókák,hosszú faágak.És kell egy búvóhely is ahová visszavonulhat.

Etetése:

Rágcsálóknak való magkeverékkel,olajos magvakkal,szénával,gyümölcsökkel,zöldségekkel(kivéve a K-betűs puffasztóakat),sajttal,kenyérrel etetheted.Néha kaphat egy kis tejcsokit vagy sült szalonnát is(vigyázat,ezek hizlalnak!).Reggel és este etesd őt.

Szelídítése:

Kínálj neki kezedből enni.Hamar összeköti majd a táplálékkal és már nem fog félni.

Betanítása:

Ha szeretnéd tanítani szintén kis jutalomfalatokat kínálj neki ha jól csinált valamit.Ha nem csinálta jól akkor rakd egy tálba a falatot és rakj rá tetőt.Mindezt ő előtte.

Séta:

Egyáltalán nem ajánlom,de azért leírom.

Egy patkányoknak való hámot(a hám 3.000ft)adj rá,ehhez kapcsolódok a póráz.Ha sétáltatod nagyon óvatosan és kell védőoltás is!

Nemek:

A hímeknek messzebb van a nemi szerve a végbélnyílástól.

Szaporítás:

Ha később tenyészteni is szeretnéd őket ez fontos.

8 hetesen válnak ivaréretté.Mindig csak 1 nőstényt és 1 hímet eressz össze,ezzel elkerülhető a verekedés! A patkányok peteérési ciklusa nagyon rövid mindössze 5 nap.Ha a nőstény vemhes lesz a hímet vedd ki,mivel szülés után akár már 1 órával párosodhat a nőstény!A vemhességi idő 21-23 nap.Általában 1-21 kicsi születhet,az átlag a 9-15 kicsi.Az újszülött patkányok teljesen tehetetlenek csupaszok,süketek,szemrésük zárt,de rohamosan fejlődnek.

A fészküket soha ne zavard! Az anyának a szoptatás ideje alatt több táplálékra és vízre van szüksége. A fiatal patkányok szőrzete 10 napos korban kezd kiütközni, szemeik pedig a rákövetkező héten nyílnak ki. Ezután már kimerészkednek a fészekből, 21-23 napos korukban pedig már leválaszthatóak anyjuktól.

Élethossz:

Általában 1,5-4 évre tehető.

2013. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!