Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS. Mit tegyek míg nem...

SOS. Mit tegyek míg nem rendel az állatorvos? (tengerimalac ügy)

Figyelt kérdés
Segítsetek,holnap 16 órától rendel az állatorvos.Az egyik tengerimalacom vemhes(így vettük).Orrából és szájából nagyon büdös szag árad.Tudom hogy belső mérgezés(tapasztalat),mivel segíthetek neki míg nem rendel az orvos?A helyzet még nem súlyos,de hamar elfajulhat:(.Adhatnék neki tejet?

2013. aug. 24. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
hívd fel a dokit hogy mit tegyél addig míg el nem tudod vinni a rendelésre.. vagy gyors keress mást aki már reggeltől rendel
2013. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A doki szerintem alszik(ma voltam a kutyáimmal és eléggé fáradt volt).Most nincs pénzem,mert az egyik kutyámnak volt ivartalanítása és sérvműtéte,meg mindkettőnek kis vizsgálat és volt tartozásom is,szóval otthagytam 42.000 ft.Csak ő hitelez nekem,úgyhogy csak hozzá mehetek.Reggel hívom őt.És adhatok neki tejet?
2013. aug. 24. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
értem, sajnos azt nem tudom mert én nyuszit tartok és még nem találkoztam ilyen problémával, ink a orvos részén próbáltam segíteni nekem, de reggel sztem 8 fele már felhívhatod, mag ha nagyon zavarná ha felébresztik akkor úgy is ki van kapcsolva a telója :)
2013. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De miért akarsz neki tejet adni? Nem szokás tejet adni egészséges malacnak se,nem még betegnek.
2013. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki tejet, többet árt, mint amit használna... Sajnos itt nagyon számít az idő, én rohannék vele ügyeletre! Acetonszagú a lehelete?
2013. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az egzotikus végzettségű dokikat hívjátok telefonon!

A tej igen rossz ötlet egy fűevő pocinak. És a kutyás doki se a legjobb ötlet. Szegénynek felszerelése, se felkészültsége.

A malac elsősegélynél minél magasabb rosttartalmú kajával kell etetni: ebből a széna a nyerő: 30% rosttal, ha nem tudja megenni, akkor 20% rost tartalmú tápot törsz össze, vízzel péppé higitod, és fecsivel az első fogai mögé lövöd.

2013. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
Malacoknál borzasztóan gyakori a vemhességi toxikózis, és azonnal kezelve sem a legjobbak a túlélési esélyek. Azonnal kéne vinni orvoshoz, különben nem sok esélye van a túlélésre. Az állatorvosi egyetemen vasárnap is van ügyelet. Sajnos elég drágák is.
2013. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a kicsikém elpusztult reggel 8 órakor:(.Nem adtam neki tejet.Borzalmas,hogy már mindenhol vemhes malikat árulnak!Kb. 1 hete szintén így vett malacom ugyanígy pusztult el.
2013. aug. 25. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad kereskedésből venni állatot!!! Csakis normális tenyésztőtől!!! Akkor nem kaphatsz vemhes kicsit,vagy fiú helyett vemhes lány,nesze!
2013. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
R.I.P. :=(
2013. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!