Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire jó ötlet vadászgörény...

Mennyire jó ötlet vadászgörényt tartani olyan környéken, ahol szinte senkinek sincs?

Figyelt kérdés

Errefelé nem nagyon elterjedt, még a környező városokban sem tudok. Viszont én nagyon szeretnék, de nem tudom, mennyire lenne felelőtlenség. Mennyire tudnék neki szakszerű ellátást (oltás, stb) biztosítani, megfelelő ételt, eszközöket. A többi még mondjuk megoldható, de leginkább attól félek, hogy nem találnék orvost, aki ért hozzá, meg tudja vizsgálni, ha valami baja van, be tudja oltani, és egyáltalán, hogy lehessen neki oltást venni.

Mit gondoltok, belevágjak? Kérlek segítsetek.


2013. aug. 26. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt a tartása,meg orvosok is:

[link]

2013. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vadászgörit csak akkor, ha van rá időd!!!!!!!

Ő nem kutya, vagy macska, akik el vannak egyedül is. Ha nem foglalkozol vele eleget, bezárva tartod harapni fog. A barátaid és a családod rettegésben fognak élni!

Egy rendkívüli állat, de olyan mint egy kisgyerek, ha nem foglalkozol vele lefoglalja magát, de abban nem lesz köszönet. Röviden csak akkor vegyél, ha van napi több órád, több részletben, hogy játsszál vele.

Bármelyik szuper/hipermarketben lehet venni göri tápot, és (macska)almot, de a közeli kisállatboltos is megfogja rendelni neked.


Az én görim szabadon jött ment a lakásban, az alomba végezte a dolgát, amit naponta cserélni kellett(, mert rendkívül tiszta állat, így nem használja, ha már szennyezett). Reggel 7kor (pontosan, mert rend a lelke mindennek) megevett egy tojássárgáját, amitől nagyon szép volt a szőre. Napközben száraz táp és víz volt neki kirakva. Nem egy drága tartású állat, de csak akkor vedd magadhoz, ha elkötelezted magad egy nagyon jó fej, nagyon intelligens, de nagyon makacs állatka mellett, akivel foglalkozni kell a következő években.

2013. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azzal meg ne foglalkozz, hogy a környéken nincs, majd beleszeretnek, amikor sétáltatod, és több is lesz. :)
2013. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. Válaszoló: A kutya és a cica pont rossz példa, mert hidd el, hogy egy kutyára sokkal több időt kell szánni, mint egy görire. :)

Egyébként meg valamennyi idő minden állathoz kell.


Kérdező: Ha te utána jársz az állat tartásának, meg tudod venni neki a szükséges eszközöket, akkor szerintem nem lesz gond. :) Nem hiszem, hogy mindenki rohangál a görijével orvoshoz, biztos, hogy sokaknak be sincs oltva. De ha van állatorvos a környéken, akkor értenie kéne hozzájuk is.

2013. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy "kislányom" van. És jól írták, valóban olyan mint egy gyerek. Figyelni kell rá,játszani vele. A mi városunkban is azt hiszem csak egy embernek van.De tényleg alaposan gondold át. Nem egy kis költségvetésű állat, az enyém görénytápot eszik annak 2000 ft kilója. Ezt minden állatkereskedésben árulnak.(persze ezen kivűl kap "nasit", tojást stb) Orvos megyeszékhelyen biztos találsz.
2013. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!