Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög mellé tengerimalacok?

Kriszti *_* kérdése:

Hörcsög mellé tengerimalacok?

Figyelt kérdés

sziasztok!a helyzet az hogy most van egy dzungim,de szeretnék (természetesen nem egy ketrecbe) 2 tengerimalacot.mimdennek utánanéztem,mindent tudok a tartásukról.

a kérdésem az lenne,hogy szerintetek legyen egyszerre hörim és malacom,vagy várjak még pár évet?

előre is köszi! :)


2013. aug. 29. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod. Egy malac jó körülmények között simán megél 7-8 évet is és sok törődés kell nekik, több mint egy hörcsögnek. Szóval kalkuláld bele a jövődet is, hogy tudod-e biztosítani nekik a gondoskodást. Én amúgy azt vettem észre, hogy picivel költségesebb a tengerimalac tartás mint a hörcsögé. Viszont nagyon "okos" jószágokká tudnak válni :)
2013. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
miért ne? egyébként szerintem a malacok kicsit igénytelenebb állatok az átlagnál. nekem is van 2, az etetésen, almozáson kívül néha játszom velük és ennyi. elvannak. nyáron (jó időben) meg igazán: kiviszem őket a kertbe, kikötöm 1-1 fához (van saját "pórázuk" :D) és legelésznek. természetesen semmilyen más állat nem fér hozzájuk, mert fedett helyen vannak.
2013. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időd és anyagi kereted még rájuk is, akkor bevállalhatod. De gondold végig, hogy ugyanúgy ráérsz-e majd 5-10 év múlva? Ha még iskolás vagy, akkor gondolnod kell rá, hogy 18-20 évesen egyetemre vagy főiskolára is mehetsz, kollégiumba pedig nem lehet állatot vinni. Később pedig lehet családalapítás, vagy munka miatti elfoglaltság a gond. Úgy nincs értelme tengerimalacot tartani, ha pár év múlva el kell ajándékoznod őket, mert már nem érsz rá/nincs pénzed/meguntad őket.
2013. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!most vagyok 13 úgyhogy időm lesz.megunni nem fogom!imádom az állatokat és nagyon szeretnék malacot is.még gyűjtök rá,addig meggondolom,de szerintem lesz! :D
2013. aug. 29. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez a te döntésed.Nekem 57 darab állatom van és bírom idővel,pénzel.Az a 3 állat nem fogja az egész napodat igényelni:).
2013. aug. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

57? :O

köszi,most lett egy kis önbizalmam,szerintem lesznek malacaim! :D

2013. aug. 29. 13:18
 7/11 anonim ***** válasza:
egyedül az lehet a baj, hogy a höri éjszakai állat, a malac nappali. És ha egy helységben lesznek, akkor az egyik állat nem hagyja aludni a másikat.
2013. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az nem lenne baj!A hörit estére ki szoktam vinni a konyhába,a malacok pedig a szobámba lennének! :D
2013. aug. 29. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizony 57.De lesz ebből még 67 is,mert patit is tenyésztek majd:D.
2013. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
sok sikert hozzá! :D
2013. aug. 29. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!