Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 tengerimalacnak mennyi táp...

H.B10 kérdése:

2 tengerimalacnak mennyi táp kell és milyen idaszakanként meg pl ha adok neki paprikát mennyit? V répa uborka

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a tengerimalacaimnak 4 óránként salátát ,répát 12-óránként friss vizet(6-óránként!!! ) 1-naponként egy teli tálkával magot , és széna mindig van a ketrecben ! Én ezt így oldom meg! (Eddig sosem panaszkodtak a malacok) !!

2013. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2 malacnak reggel is 2 evőkanál és este is 2 evőkanál táp kell (ez malaconként kb. napi 4 dkg).

Pár karika sárgarépát akár minden nap kaphatnak, meg egy két csík vagy karika paprikát is.

Az uborkáért odavannak, az a kedvenc csemegéje a legtöbb malacnak, azt jutalomfalatként add, ráadásul jó vízpótló is.

Széna és friss víz mindig legyen előttük!

2013. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az első válaszolónak jó sok szabadideje lehet.

nem mindenki ül otthon, és nézi az órákat. :D

2013. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Reggel és este kell etetni őket.Tápból,fejenként 2-2 teáskanálnyit adj nekik.Egy malacra naponta számíts:4 teáskanál táp,4 karika répa,2 karika paprika,2 karika uborka,1 levél bio saláta(reggel),2 gombóc széna,2 szelet alma.
2013. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szénának mindig kell előttük lennie.
2013. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Napi 4. evő k táp Reggel 2, este 2. Széna és víz: napi 24 órában előtte. Nem kell neki rengeteg gyümi vagy zöldség mivel nem ez a f táplálék ez csak kiegészítés. Annyi zöldséget vagy gyümit adj neki amit fél órán belül meg bírnak enni. Az első válaszolóna csak annyit hogy a tengerimalac nem magevő, a magvak hízlalják, nem mag kell neki hanemteljes értékű táp. A magok ártanak neki nem használnak, a kukoricát nem bírja megrágni, kitörik a foga, szotyit tökmag pedig beakad a foga közé, illetve a további magoktól meghízik, ami rövidebb életet vonmaga után. Szóval magokat nem szabad nekik adni. Emelett a salátát ahogy írták csak biot!!! a bolti saláta méreg!! hidd el van már 1-2 ismerősöm aki bolti salátával kiírtotta a tengerimalacait, akaratán kívül, sőt majdnem én is egyszer megöltem őket vele... Mivel a salátát permetezik, és hiába mosod meg a permet benne marad ami a tengerimalacnak egy halálos méreg.
2013. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Agya ur isten én eddig mindig bolti salátával etettem öket 2-évig mit tegyek?????????????????????????????

Honnan szerezzek biot ???????????????

2013. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha biztos akarsz lenni benne, hogy bio, akkor vess magadnak vagy ha van olyan ismerősöd, aki maga termeli vegyszer nélkül, akkor kérjél/vegyél tőle.

Még a piacon bio-ként árult sem biztos, hogy az.

Főleg a külső levelek raktározzák el a vegyszert, és a szervezetben csak gyűlik. Még nekünk sem jó bolti salátát enni, a malacok meg érzékenyebbek, mint mi.

2013. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bio boltba lehet venni bio salátát ! ?
2013. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb az ha otthon te veted, és te termeled meg. Na abba tuti nincs méreg, azt nyugodt szívvel adhatsz a malacodnak. Viszont ahogy írták a piaci sem biztos hogy bio (hiába bio-ként árult). Ha pedig 2 évig már ezt adtál neki nagyon nagy szerencséd van hogy eddig még semmi baja nem lett a malacaidnak. Amúgy ahogy már szintén írták a külső levelek a legveszélyesebbek, de persze ez nem jelenti azt hogy a belső nem azok. Bio boltban nem tudom lehet-e kapni bio salátát, még sosem néztem, de szerintem ha van kertesházad az a tuti ha magadnak termeled meg:)
2013. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!