Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány vagy házi egér tartása...

Patkány vagy házi egér tartása, nevelése?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy beszereznék egy patkányt, vagy egeret. Mik a tapasztalataitok? Én úgy hallottam, hogy a patkányok okosak és klikker tréninggel jól kiképezhetők (pl. arra, hogy visszajöjjön ha hívjuk őket,keresztül másszon valamin...stb. you tubon láttam egy két videót ezzel kapcsolatban) Mennyire kell "érteni az állatokhoz" ahhoz, hogy tudjak nevelni egy patkányt/egeret?

Ja, és igaz, hogy az egerek is nevelhetőek mint a patkányok, vagy ők kevésbé okosak?

Milyen korban érdemes megvenni egy egeret/patkányt?

Minden lényeges információt előre köszönök.



2013. szept. 3. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A patkányok és az egerek is társas állatok így minimum 2 kell, és egyneműek. Facebook csoportok vannak patkánytartásról ott tudsz informálódni illetve ez a Mo-on legjobb és legszéleskörűbb ismereteket tartalmazó oldal:

[link]


Mo-on nincs egértenyésztő szóval valóban egészséges, nem beltenyészetből származó egeret nem találsz, külföldről szerezz be, patkányt is ha szeretnél CSAK tenyésztőtől.

2013. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amúgy facebook-on ha jársz: Ratmania, PatkányVarázs, ezekben a csoportokban sokszor van örökbe fogadható vagy kicsiről hír!
2013. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A patesz jóval okosabb mint az egér, de nagyobb és nehezebb a tartása. Én szoktam tanítgatni a pateszaim, nagyon gyorsan tanulnak, de a nélkül is nagyon szeretnivaló okos kis állatok. :)
2013. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zkriszti3 válasza:
Nekünk volt mindkettő.Az egerek nálunk születtek, ezért szinte testvérként fogadtak el minket.Legidősebb egerünk hamarosan 2 éves lesz.Kezünkbe jönnek, esznek és mosakodnak is. Patink már nem él de ő tanítható jobban. Mindketten társas lények ezért csak úgy tartsd, ha kellő idővel, türelemmel rendelkezel.
2013. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nekem van egy lány patkányom nagyon édi és okos általában pár hónaposan érdemes beszerezni.És igen nagyon okos amikor hívom oda jön hozzám ,nyalogat két lábra áll két lábon jár felmegy a lépcsőn ,elalszik a kezembe dorombol .Nagyon édes .Imádom!!az egéről nem tudok semmit.
2013. szept. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
24%
én az előző vagyok .Mi állatkereskedésbe vettük .És egy patkányom van így engem szeret a legjobban ,ha kettő van a másik patkányhoz ragaszkódik
2013. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor is ugyan úgy ragaszkodik hozzád, ha ketten vannak! nem szabad őket egyedül tartani, mert depressziósak lesznek!
2013. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!