Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dunaújváros esetleg Pest...

Dunaújváros esetleg Pest környékén keresek vadászgörényt Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok helyen keresstem vadászgörény de sajnos eddig nem jártam sikerrel :/ Dunaújvárosba lakom de felmennék érte pestre is . ár : 5-7 ezer ft

2013. szept. 4. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől ennyiért nem fogsz kapni, maradnak a hirdetős oldalak, de aki ennyiért adja, ott nagy a rizikó (megunt kiskedvenc, kezelhetetlen állat, rosszul tartották, szaporítótól jött ismeretlen szülőktől). Persze előfordulhat tisztességes "hobbitenyésztő" (ő is szaporító, de abból azért a legjobb), aki ennyiért is ad, viszont ez a ritkább.

Ha ketreccel, felszereléssel, kajával együtt jönne, akkor különösen legyél óvatos, az ilyen megunt, idő hiányában eladott házikedvencek borzasztó rosszak tudnak lenni (rosszul szocializáltak, neveletlenek), kezdőként lehet, hogy te sem tudnál mit kezdeni vele, és akkor megint csak továbbpasszolnád valkinek.

Inkább nézz körül a görényes egyesületeknél, görénymentés oldalakon, náluk lehet örökbefogadni görényt (oltások árát azért ki szokás fizetni).


Illetve vedd figyelembe, hogy ha a görényre ennyit szánnál, nem biztos, ogy neked való az állat. A ketrec, a felszerelés, a hús még megoldható olcsóbban, de jó orvost találni hozzá nem egyszerű, az oltások drágák, ha baja lesz, a gyógykezelés horribilis, egzotikus kiskedvenc, tehát még egy sima ivartalanítás is súlyos pénzekbe fáj (apró állat, nehéz altatás), és nagyon nehezen kúrálható betegségeket tud összeszedni. Szerintem gondold át alaposabban, hogy lesz-e ezekre pénzed. Nem bántásból mondom, meg persze, soha ne legyen semmi baja és egészségben élje meg a tizedik életévét is, de ha a legrosszabbra is felkészülsz, nem érhet meglepetés.

2013. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!