Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lelehet szoktatni a hörcsögöt...

Lelehet szoktatni a hörcsögöt a ketrec rágásáról? Illatosított nedves törlőkendővel is meglehet törölni a szőrét?

Figyelt kérdés
Vettem neki ásványkövet, de nem nagyon érdekli... Néha iszonyat hangosan rágja a ketrecet, sőt rángatja. Pedig kiszoktam engedni. Játszani is szoktam vele, minimum fél órát naponta. Nem értem miért rágja állandóan a ketrec rácsát...

#hörcsög #ketrec #ásványkocka
2013. szept. 5. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy három hónapos kis dzsungária törpehörcsögöm van. Az is első napjait azzal töltötte, hogy rágcsálta a rácsokat. Én egyszerűen nem engedtem neki! Adtam neki egy kis szőlőt, vagy almát, esetleg sajtot, és abba hagyta. Mostmár hozzászokott a finom kajákhoz, ezért nem fél tőlem, semennyire, és amikor le akarom álljtani a ketrec rágcsálásáról, csak simán arréb lőköm, vagy arrébb tologatom. Szerintem megérti, hogy hagyja abba :)
2013. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyi ideje van nálad? Meddig tartott a "leszoktatás"?
2013. szept. 7. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi a késői válaszért!

4-5 nap.

2013. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nekem már 1 hónapja rágja, nem tudom leszoktatni. Azt hiszem ezzel jelzi hogy figyeljek rá. Eléggé idegesítő :) Pl. amikor odaállok a ketrechez akkor vagy felmegy és fut a mókuskerékben, vagy pedig lökdösi a ketrec ajtaját. Kis pocok.... :D
2013. szept. 30. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!