Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla tenyészet létesítése?

Csincsilla tenyészet létesítése?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszettek nekem ezek a kis állatkák.Annyira,hogy tenyészteni is szeretném őket.A kérdéseim:

Mennyi egy fiú csincsilla ára?

Mennyi egy lány csincsilla ára?

Mennyibe kerülne a tenyészet létesítése?

Havonta mennyit kéne kb. 20 állatra költeni?

Örülnék ha tenyésztők is írnának:)!



2013. szept. 8. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább előbb vegyél is csincsillát, szerezz tapasztalatot, majd csak utána tenyéssz! És jó sokba kerül.. a ketrec is 10 ezer felett kezdődik(ugye ebből is kell sok, ha tenyészteni akarsz), meg a csincsilla is lehet drága, attól függ hogy hol veszed. Pl vaterán, apródon (régen néztem, de akkor is) csak szabadulni akartak tőle, voltak 500 meg 1000 forintért is, meg ingyen. De ez régebben volt, most nem tudom hogy hogy vannak az árak meg minden.
2013. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy ez megérné, nekem van csincsillám és nem éppen előremutató, hogy mennyire keveset tudsz róluk :D

Egy sima szürke csincsillát 3-4000 Forintért lehet venni, de egy különlegesebb színárnyalatért simán 40000 köré mehet a dolog.


Költségek: Én a saját csinjeimre havi 1-2 ezer forintnál nem költök többet, de 20 állat????? Mégis hol van neked erre pénzed és helyed? Egy rendes csincsilla ketrec akár ember magasságú is lehet, 10000 alatt tuti nem kapsz rendeset. Ráadásul a jókat úgy kell levadászni a neten, vagy magad készíted, mert az állatkereskedések nem árulnak megfelelő méretben. Ezen felül nem lehet őket hagyni szaporodni kontroll nélkül, néha szét kell őket választani, hogy az anyuka ne terhelje túl a szervezetét a sorozatos vemhességgel (itt megint a hely problémára hívnám fel a figyelmet és arra, hogy kell majd minimum 15 ketrec)

Idő: nekem 24 óra egy nap, szerintem neked is. A csincsillák pedig akkor boldogok, ha minden nap kiengeded őket sétálni. Ez alatt folyamatos felügyeletet igényelnek, mert mindent és tényleg mindent szét akarnak rágni. 20 állatot nem bírsz kiengedni egyszerre, mert 3 épp a telefonzsinórt rágná, két hím jól összeverekedne, közben a negyedik épp a szobanövényedet támadná be...


Szerintem vegyél két darab csinit és próbáld meg velük. Hamar rá fogsz jönni, hogy nem olyan egyszerű ám a tartásuk (Már ha érdekel, hogy milyen körülmények között élnek)

2013. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát,az ő érdekükben inkább nem tenyésztek csincsillát.
2013. szept. 8. 20:01
 4/4 anonim válasza:
0%

20 Kg csincsilla táp ára kb 2500 Ft körül van (napi egy kanál táp + egy kis luceran/széna). A ketrecek sem olyan drágák mint azt fentebb leírták. Nézz szét a hirdetések között.


Fürdető homokot, is lehet máshonnan beszerezni nem csak boltból. (Kőbánya)

2014. jan. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!