Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsögöm nem rég...

Az aranyhörcsögöm nem rég múlt 1 éves de egész nyáron, illetve még mindig, átalussza az egész napot. Néha kijön a kuckójából, eszik de utána újra visszamegy aludni. Ez miért van? Normális ez a helyzet?

Figyelt kérdés
3 emeletes ketrece van, mókuskerekezni nem szeret így azt nem is használja, ki is vettük hogy ne foglalja a helyet, de nem igaz hogy ilyen lusta lenne. Régebben mindig kijött a kuckójából a hangunkra, most meg már nem.
2013. szept. 10. 14:15
 1/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Ezt találtam:


[link]


Remélem, segítettem.

2013. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aranyhörcsög nappal alszik és éjszaka illetve hajnalban aktív! 1 évesen még nem öreg a hörcsög, kb. középkorú!

Nem lusta, a hörcsögök sokat alszanak. Nappal meg teljesen természetes dolog ez náluk. Éjszaka amikor te alszol akkor meg ő az aktív! A mókuskereket meg tedd neki vissza, mert nagyon szeretik, akkor hajtja amikor nem is látod, unatkozik nélküle! Ha meg emiatt kicsi neki a helye, akkor eleve nagyon rossz az a ketrec amiben tartod, hiába 3 emeletes a ketrece, nem is kéne az a 3 emelet, sokkal fontosabb hogy maga az alapterület legyen nagy neki és elég 1 emelet is, de 1 emelet legyen mindenképp! Alapterület meg minimum 70 cm hosszú és 45 cm széles kell legyen egy aranyhörcsögnek, ez alap!!


Vegyél neki normális ketrecet, aminek legalább ekkkora nagysága és a mókuskerék legyen benne neki, a mókuskerék átmérője minimum 20 cm-es legyen! Mert ez is számít náluk, hogy elég nagy legyen, kényelmes legyen neki hajtani és ne görbüljön el benne a kis háta, normálisan elférjen benne!

Továbbá ha normális nagyságú ketrece van akkor azt fel lehet még szerelni csőrendszerrel, lehet bele rakni házikót (ez is alap!!), etető tálból legalább kettőt (gyümölcs-zöldségest és magkeverékest), különböző bújókat, hintákat...stb. És máris jobb kedve lesz szegény hörcsögödnek.

2013. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm a linket. Második válaszoló: Van kuckója amit használ is, de van amikor csinál magának egy vackot a forgácsból és abban alszik. A ketrec legfelső szintjén egy rúd jutalom falat lóg, amiért fel is megy mindig és kb 2 nap alatt meg is eszi az egészet. A középső szinten van tálkája ebben van a táp neki. A zöldséget-gyümölcsöt a kuckója elé szoktam rakni. És az alsó szinten van a kuckója. A mókuskereket hidd el nekem hogy nem használja. Se nappal se éjjel. Van olyan hörcsög amelyik nem szokta használni. Az enyém ilyen természetű. Van elég helye, de úgy gondolom ha tényleg nem használja a mókuskereket akkor felesleges hogy bent legyen akármekkora is a helye. És ha tudnám hogy éjjel aktív akkor nem írtam volna ki ezt a kérdést. De pont ez az hogy se nappal se éjjel nem aktív. Kijön enni, ritkán kunyizik egy kis tökmagért ami a kedvence, a (lisztkukacot valamiért nem szereti meg a szárított tücsköt se, pedig hörcsögnek, degunak való. A degum viszont nagyon szereti.) ha evett a hörcsögöm utána egyből visszamegy aludni.
2013. szept. 10. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok:


Mekkora az átmérője a mókuskeréknek?

Mert akkor nem használja, ha túl kicsi neki.

Kivenni szoktad szabadon a lakásban hagy szaladgáljon?

Ha nem, és lusta mint te mondod, akkor rá kell szoktatni, értékelni fogja és megjön a kedve majd ez biztos!! És fontos is neki a rohangálás minden nap. Legalább egy fél órát hagy szaladjon szabadon.

2013. szept. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!