Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek a nyuszi nagyon...

Szerintetek a nyuszi nagyon büdös?

Figyelt kérdés

És ha kint van akkor ha kedve támad akkor elengedi magát és lepisil?

Nagyon szeretnék tartani de ha büdös...


2013. szept. 11. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
büdös de cuki de ha nem veszel levegőt az orrodon nem érzed
2013. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
aranyosabb, mint amennyire büdös
2013. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van kettő holland törpenyulam. Én úgy szoktam, hogy amelyik sarokba jár pisilni, oda teszek a forgács alá kristályos macskaalmot. A forgácsot ahol pisis kiszedem egy erre fent tartott kis lapáttal. Az egész almot elég 3-4 naponta lecserélni. Egyáltalán nem büdös ha rendszeresen takarítva van...
2013. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A miénk egyáltalán nem büdös, és nem pisil össze minket (eddig egy baleset volt, amikor véletlen felment a kanapéra). Csak annyi a titka, hogy ne az egész ketrec legyen beszórva alommal, hanem csak egy sarok/nyúlwc, mert akkor mindig oda ürít, és simán ki lehet cserélni 1-2 naponta. Persze, ha elhanyagolják, vagy 2 hetente cserélik az almot, akkor minden állat büdös, egyébként fűillatú :)
2013. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

te is büdös vagy ha nem fürdesz és ha nem húzod le a wc-t magad után, maga a nyuszi nem büdös én imádom az illatát de ha nem takarítod rendesen a wc-jét és nem pelletet használsz akkor igen büdös lesz bent, az ivartalanítás ezt megoldja, a bogyók van amikor igen van amikor nem, étrendtől függ, mert alapból csak széna van benne nagyobb mennyiségben, de ha nem eszi rendesen akkor az a kakin is meglátszik..

ha nem tanítod szobatisztaságra akkor össze vissza fog kint is pisilni, erre megint az ivartalanítás ami megoldás hiszen ők a vizelettel jelölnek, ahol nekik nem tetsző szag van akkor odapisil és kakil hogy az akkor is az enyém, régebben nálunk rengeteg baleset volt de tettünk az előszobába is neki wc-t azóta kevesebbszer van, de ez mind nyuszifüggő és tőled függő tényező, nem lehet előre megmondani hogy tiéd ilyen az övé meg olyan lesz ivaros korára ..

2013. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ha jól tartod nem büdös. Persze van pár gyökér aki életében nem látott nyúlat vagy ha mégis, állatkereskedésben, és jön ide okoskodni. Az hogy a boltban talán büdös, nem mérvadó a nyúl rendkívül tiszta állat, az én nyuszim a nap felét simán mosakodással tölti. És NEM büdös!
2013. szept. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyáltalán nem büdös a nyuszi és nagyon könnyen szobatisztaságra nevelhető :)


Ahogy fentebb is írták a titka, hogy a ketrec ne legyen beszórva semmivel! Nagyon jól elvannak a sima műanyagon is, de télen azért legyen kis valamijük amire ráfeküdhetnek ( az enyémnek saját párnája van, de van aki kis törölközőt rak be). Az egyik sarokba rakj nyuszi wc-t ( kb. 800 Ft) abba pedig pelletet, amit lehet kapni állatkereskedésben, vagy Obiban télen 15 kilósat lényegesen olcsóbban.

Nyugodj meg, a nyuszi nem fog lepisilni. Kis korban persze lehet, hogy lesz baleset 1-1 bogyó esetleg le is pisil talán ha régóta van kézben, vagy megijed, de e minden kisállatnál így van, én például ahányszor kiskutyát fogtam a kezembe annyiszor pisilt le.


Maga a nyuszi ha rendesen van takarítva ( és készülj fel, nagyon oda kell figyelni a tisztaságra! Wc-jét naponta, 2 naponta ildomos kitakarítani, ketrecét én 3-4 naponta teljesen átsikálom, kifertőtlenítem). Az én nyuszikám egyébként nagyon jó illatú, még a kis tappancsai is, egyáltalán nem vizelet szagúak, a bogyóinak pedig egyáltalán nincs szaga.


Nagyon nagy felelősség a nyúltartás sokkal több figyelmet igényel mint pl. egy cica. A kezdetek anyagilag is megviselhetnek, nekem a kezdés 25.000 Ft-ba fájt. Nyuszit csak tenyésztőtől vegyél, állatkereskedésben, piacon lehet hogy össze-vissza keresztezett,génhibás esetleg nem is törpenyulat fogsz kapni. Persze tenyészetben jóval drágább de inkább 3000 forinttal több legyen mint két hetente vigyem állatorvoshoz vágatni a fogát.

2013. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!