Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszisok, nektek milyen...

Nyuszisok, nektek milyen módszer vált be az éjszakai ketrecrágás/rázás ellen?

Figyelt kérdés
A törpenyuszink 2.5 hete van nálunk, kb 1 hete kezdett rá, hogy éjszaka/korahajnalban iszonyatos erősséggel rázza/rágja a rácsát, sokszor órákon keresztül. Van benn neki elég széna/táp/víz, és közvetlenül lefekvés előtt csukjuk be, addig igyekszünk lemozgatni. Már kezdünk elég kialvatlanok lenni, de nem merjük éjszakára is nyitva hagyni az ajtaját, mert még figyelni kell rá, hogy ne menjen fel a kanapéra/ágyra (mindig lepisili), és félünk, hogy valahogy megtalálná a vezetékeket :S Nektek milyen módszer vált be ez ellen?

2013. szept. 11. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

nekem először az jött be hogy büntibe tettem, szállítóbox és ki a konyhába ezt volt hogy egy este/éjszaka többször is eljátszottam vele, le lehet hurrogni hogy mekkora állatkínzó vagyok de 2 hét alatt megtanulta hogy ha este zajong akkor bünti lesz és nem az amit ő akar, azóta már az válik be, hogy mégse "kínozzam" szegényt annyira, hogy letakarom a ketrecét így nem lát ki annyira, és viszonylag sötét van bent nála, de ha meghallja hogy fent vagyok akkor kis szabadon hagyott részhez jön és néz és rágja a ketrecet, de ez hétvégén kb 9 körül szokott lenni, 1,5 éve van nálam, márciustól júniusig mindig akkor kapott enni mikor reggel 6 körül felkeltett mert ő éhes volt akkor adtam neki enni, de nyáron nem velem aludt egy szobában így csak akkor kapott mikor felkeltem, szerencsére azóta ezt a szokását tartja :D

[link]

2013. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk szerencsére ez csak időszakos probléma volt. Amikor rájött a hajnali ketrecrázás, tök mindegy, mit csináltunk vele, 5 perc múlva folytatta. De ez mindig csak 1-2 hétig tartott, utána hónapokig békés éjszakáink voltak. Aztán megint mikor bekattant, megint 1-2 hét így telt. Semmit nem tudtunk vele kezdeni :)

A végső megoldás most az, hogy költöznünk kellett, és most van külön nappali meg hálószoba, így a drága kis nyuszikám annyit rángat meg borogat, dobálózik meg rohangál éjszaka, amennyit csak akar, mert én békésen alszom a másik szobában így is :)

2013. szept. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nincs ketrec, a wc-ben tartom, az ajtó nyitva, de egy deszka van előtte, amit nem ugrik át. Macskatálba intézi a dolgát, szobatiszta, csak a szénát dobálja szét. Néha elkezdi dobálni a tányérját, és sokszor ébren van éjjel. De ha nem foglalkozok vele, abbahagyja a hisztériázást. Akkor kap enni amikor csöndben van.
2013. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Plexilap a ketrec ajtaja mögé. Így ki is lát, és levegője is van mert a többi oldalról megy be. Amióta bent van, a ketrecet nem tudja rángatni, viszont rákapott a ketrec műanyag oldalának/aljának, a wc-jének és a házának a rágcsálására.
2015. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!