Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit szeretnék tenyészteni!...

Nyuszit szeretnék tenyészteni! Segítség?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam azon,hogy jó lenne nyulat tenyészteni.Imádom őket,beléjük szerelmesdtem. Meg kéne zsebpénz is. 12 éves vagyok. Hobbi szinten szeretnék ezzel foglalkozni,2 havonta max egy alom,nem több. Német óriás kosorrút,és törpe kosorrút szeretnék tenyészteni. Az itthoni nyulaink egy (fajtatiszta törpe kosorrú japán tarka) szatén hordozó,ő lenne az,akire alapozni szeretnék. Persze vennék még 1 német k.o. óriás anyát meg egy bakot. És 1 tōrpe kosorrú párt.

Mennyit kérjek értük? Törzskōnyv nélkül.

Hülye ötlet? Vagy próbáljam meg?



2013. szept. 13. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

A helyzet nem ilyen egyszerű. Nem ismered a nyulak genetikáját, így azt sem tudod, hogy mikor nem szabad pároztatni 2 nyulat. Nincs önálló kereseted, pedig a tenyésztés rengeteg pénzbe kerül, és a tenyésznyulak csak az elsők. Ott van a rengeteg állatorvosi költség (minden nyulat félévente beoltatni nyulanként 4-5ezer, vemhesség közbeni ellenőrzés, kicsik vizsgálata oltásai stb.), prémium táp (ami kilónként legalább 1300Ft, ennyi nyuszi pedig sokat eszik), jó minőségű széna, megfelelő méretű ketrecek stb. Ott van persze az idő, ugyanis te a nap nagy részét iskolában töltöd. És akkor olyanokat még nem mondtam, hogy esetleg kiállításra vivés, tenyészetbejelentés stb.

Összevetve, nem kéne tenyésztened, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő körülményeid!

2013. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nyuszik elhelyezésével abszolút nincs gond,mert van egy Trixie kétszintes kültéri nyuszi ház,és ez van egy 30négyzetméteres füves kifutóban,ahol egész nap kint vannak. 3 csirkével laknak,és látja őket doki. Az állatorvos meg a szomszédunk,és feleannyiért oltja őket,mint amennyi igaziból lenne. A spórolt pénzem meg elég rá.
2013. szept. 13. 15:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok!
2013. szept. 13. 16:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Számlát tudsz adni? 12 évesen nem hiszem. Egyszer kell, h megtaláljon egy apeh ellenőr, és keményen büntetnek.

Kinek adnád el a nyuszikat?a barátaidnak?

2013. szept. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A nyuszikat külön kell tartani...lenne annyi ketreced?
2013. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem hogy ez brutálisan hülye ötlet,plusz minden nap 6 körül érek haza. Majd felnőtt koromban.
2013. szept. 13. 20:48
 7/9 anonim válasza:
0%
Nincs hozzá tapasztalatod. Meg hülye vagy.
2014. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kajtár Máté válasza:
én 13 éves vagyok már régota vannak nyulaim meg most 10 diszno meg kb 100tyúk egyedül csinálomm a pápámnak vannak földjei ö termeli a takamány én meg etetem az állatokat meg takarittom.
2014. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kajtár Máté válasza:
bárkinek aladhatod megvan hogy megyi ftig nem kell számlát adni én ismerösöknek adom el
2014. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!