Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpehörcsög lehet bolhás?

Egy törpehörcsög lehet bolhás?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy megvettük, (3 hónapos, vadas) és nagyon vakarózik.. Nem akarom, hogy baja legyen :)

Tehát előfordulhat ilyesmi?



2013. szept. 21. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A vakarózás az tisztálkodás náluk, sokat vakaróznak alapban. De nem tudom a te hörcsögöd mennyit vakarózik, mert ha a szokásosnál többet akkor valami zavarhatja. Pl. ha túl poros a forgács, vagy ha élősködője van.
2013. szept. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hörcsögök inkább atkásak, esetleg gombásak szoktak lenni.

A bolhát amúgy is előbb utóbb elkapná és megenné.

2013. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én hörcsögöm is szokott vakarózni, de nem bolhás. Én néha-néha meg szoktam fürdetni./úgy ahogy/



U.i:Nehogy vegyél neki bolha írtót abba belepusztul!

2013. szept. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ezt találtam egy oldalon remélem segít :


A paraziták apró teremtmények, amik a gazdatesten élősködnek. A legismertebbek a bolhák a kutyákon és a macskákon. A rágcsálóknak szerencsére ritkán vannak problémáik a parazitákkal, főleg nem egy egészséges állatnak, de egy gyenge, beteg, rosszul tartott házi kedvenc könnyen áldozatul eshet az apró élősködőknek. Ha egy állaton élősködők vannak, azt gyakran csak abból lehet észrevenni, hogy sokat vakarózik vagy szőrtelen területek jelennek meg a bundájában. Ha a hörcsög túlontúl sokat vakaródzik, vagy harapdálja magát, akkor valószínűleg tetves. A tetveket gyakran a madarak terjesztik, és a kutya vagy macska bolhája is szívesen átköltözik hörcsögünkre. Az élősködök ellen számos készítmény kapható a jobb állatkereskedésekben, vagy az állatorvosi rendelők patikáiban.

2013. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!