Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi okozhatja a rángatózást?

Mi okozhatja a rángatózást?

Figyelt kérdés

A húgom egere kiszökött és a macskánk elkapta.

Még időben észrevettük és elvettük tőle.Akkor nem mozgott, de pár másodperc múlva felkelt.A füléből leszakad egy kis darab és mivel a macska erősen szorította gondolom valamiféle belső sérülése is lett.

Tegnap nem volt baja, szaladgált, evett, ivott, tisztálkodott.

Ma is evett és mókuskerekezik, azonban a teste nem engedelmeskedik neki.Oldalra dől kerekezés közben és rángatózik a kis teste is.

Nem tűnik úgy, mintha fájdalmai lennének, élénk és mozgékony.

Nem tudom mit tehetnék, valami idegi probléma lehet?Vagy a gerincét nyomhatta meg?


2013. szept. 24. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de az egerek általában akkor is elpusztulnak később, ha sikerül meglépniük a macska szájából. Ez a macska nyálában és fogain lévő baktériumoknak köszönhető, szóval elképzelhető, hogy az egérkétek nem éli túl.
2013. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:/ hát ez nem túl j hír.

Most olyan aranyosan kerekezik, még a rángatózás is abbamaradt.

Azért még reménykedünk.

Köszönöm a válaszod!:)

2013. szept. 24. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Miért nem viszed állatorvoshoz ha már ilyen felelőtlenek voltatok???


Szegény kis egér, én nem is értem hogy lehet ennyi eszük egyes embereknek hogy macska mellett tartanak rágcsálót, ezt fel nem tudom fogni, nagyon elszomorító és felháborít! :((


Nem akarok én senkit megbántani, de én ezt nem tudom elfogadni és feldolgozni, hogy lehetnek ilyen felelőtlenek az emberek. Nem is szeretik igazán a rágcsálókat, mert ha így lenne akkor maximális biztonságot nyújtanának neki, én soha nem lennék képes így tartani kisállatot!

2013. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudtam,hogy lesz egy két okoskodó hozzászóló.

Természetesen a húgomnak is bűntudata van.12 éves kislány, rengeteg kisemlőst tartott már, nagyszerű körülmények között.

Mindet 200ft-ért vásárolta a közeli állatkereskedésben, ahol embertelen módon tartották az egérkéket és kígyóeledelnek adták el leggyakrabban.

Most valamiképp rosszul tette rá a rácsot a terrárium tetejére, így kimászott és sajnos megtörtént.

Mindazonáltal tudom mennyi egér élte le nálunk boldogan(...és éli mai napig)az életét, egyáltalán nem gondolom, hogy emiatt rögtön el kell ítélni az embert.

Egyébként ha rágcsáló lennék szívesen élnék az otthonunkban, mert királyi dolguk van.

Naponta ütnek el állatokat, sőt embereket is figyelmetlenségből, miért ne történhetne ilyen baleset egy kislánnyal...

Amúgy köszönöm, hogy hasznos választ adtál, annyira érdekel az állat sorsa, de építő jellegű hozzászólásra már nem futotta.

2013. szept. 24. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Xd dögöljön meg
2015. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!