Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degut szocializálni?

Degut szocializálni?

Figyelt kérdés

Degum, már 3 éves. Kiskorában párba vettem, de az elpusztult már 2 éve lassan.

Aranyos kis degum van, szelíd, kézből eszik a vállamon szokott lenni. Rácson keresztül ismeri a patkányom. De már sokszor megfordult a fejemben, hogy beszerzek egy nagyobb ketrecet, esetleg építek. Mert elég kreatív vagyok... de a lényegre térve.. hogy már 3 éves, és elég rég egyedül él, beszerezhetek mellé mondjuk 2 kisdegut? Hogy fogadná őket? Mert alapjáraton kedves, csak rég egyedül él... Valakinek van ilyenben már tapasztalata? (:

Előre is köszönöm!



2013. szept. 26. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj kölcsön egy degut és meglátod. Nem fogják 2 mp alatt megölni egymást, ha esetleg a te degud nem akar már társat. Gyorsan kiveszed azt kész. Nem is kell gondolkodni akkor, eldönti Ő maga.
2013. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatás időt vesz igénybe. Tapasztalataim szerint legalább 7-10 nap. Ez alatt az idő alatt külön ketrecben élnek, de úgy, hogy láthassák egymást. Naponta többször kivettem őket, és az előszobában találkoztak, felügyelet mellett. (Olyan helyre engedd ki őket, ami nem túl nagy, nem tudnak bebújni nagyon semmi alá vagy mögé, vagy kiesni az ablakon stb.) Eleinte megy a visítozás, és néha verekedni is akarnak. Ez normális, mert el kell dönteniük, ki a főnök. Pár nap múlva már alig várták, hogy találkozzanak. Végül amikor már "nem akarták átharapni egymás torkát", akkor összetettem őket egy ketrecbe.

Mielőtt végleg összeköltözteted őket, a ketrecet takarítsd ki rendesen, cserélj almot meg mindent, hogy ne legyen tele a korábbi degu szagával. Akkor kicsit semlegesebbnek tűnik majd a terep.

2013. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ami a legfontosabb, hogy azonos nemű degukat válassz, mint ami a régi degud. Ha vannak fiúk és lányok is, akkor egyfolytában gyártják a piciket, akik aztán megint csak újabb piciket gyártanak, ráadásul családon belül.
2013. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos információkat!

S, igen.. azt tudom, nem szeretnék beltenyészetet. (:

2013. szept. 26. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!