Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér, tengerimalac vagy...

Egér, tengerimalac vagy hörcsög. Ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Közülük szeretnék választani de nem tudok.Ezért kérdezlek titeket.



És azt is tudni szeretném hogy ha minden holmit újat veszek nekik(ketrec stb.)mennyibe kerül

így együtt már az állatkákkal.

Esetleg tudnátok mondani jó minőségű almot(nem poros,nem vágja az állat lábát stb.)és tápot is?


Előre köszönöm a válaszokat.


2013. szept. 29. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az aranyhörcsög a kedvencem, mindig aranyhörim volt és van is és lesz is. Jelenleg két aranyhöri gazdija vagyok, természetesen külön ketrecben vannak. Tervezek még 3.-at is egyébként.

Aranyhörinek a ketrec minimum 70 cm hosszú és 45 cm széles kell hogy legyen, a mókuskerekének átmérője meg minimum 19 cm-es lehet!

Az ára attól függ hogy hol veszed. Én ajánlom figyelmedbe az acanashop webáruházat vagy a centrumzoo-t, ezeken a helyeken vannak nagy ketrecek hörcsög számára és szerintem jó árban.

Alom: jelenleg a Panzit használom, viszonylag jó szerintem. Mindig törekedj arra hogy lehetőleg nagy szemű forgács legyen benne és ne legyen poros és éles.

Magkeverék: Versele Laga Hamster Nature, többnyire ezt eszik a hörcsögeim, ebbe aztán minden benne van és minőségi termék, ez a legjobb fajta magkeverék a rágcsálók számára, tehát Versele Laga. Erre törekedj.

2013. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amelyik jobban tetszik azt válaszd, de előtte olvass utána, hogy melyik milyen, mire kell figyelni, stb. Melyiket tudod egyáltalán bevállalni.

Legkevesebb gond a hörikkel van, kis helyen elvan, olcsó, magában szeret lenni, szóval egyedül kell tartani. Tengeri malacból minimum kettőt vegyél mert különben magányos lesz és depis, de így ketrec is nagyobb kell, drágább. Egerem még sose volt.

Ketreceket neten rendelve tudsz olcsóbban beszerezni, boltban is akad de elég kicsi a választék és drágább is mint neten. A méretekre figyelj mikor veszel egyet. Pl egy aranyhörcsögnek nagyobb ketrec kell mint egy törpehörcsögnek. A berendezés is nagyobb kell legyen. Tengeri malacnak is nagy kell.

Legjobb táp a Versele-laga. Alomból a legjobb az amin látod hogy nagyobb szemű, nem poros. Még jobb ha nem fenyő. Ami ritka. Milariot ajánlom, de nem sok helyen lehet kapni. [link]

2013. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.:)
2013. szept. 29. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát, ha este 9 után van időd egy 10-20 perced foglalkozni az állatkával, akkor szerintem törpehörcsögöt vegyél! Magában elvan, eszik, iszik, szaladgál, alszik.. Te csak takarítod, és nappal csodálod, hogy milyen cuki, amikor felkel, és kidugja a fejét a házából :D A hörcsög az egy éjjeli állat, tehát nappal alszik, és éjszaka, szaladgál/nem hagy aludni :))


Ha pedig nappal akarsz állatot gondozni, simogatni stb stb, akkor Tengerimalacot vegyél :D


Remélem, hogy segítettem!

2013. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mind segítettetek.:)
2013. szept. 30. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!