Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszit szeretnék,...

Törpenyuszit szeretnék, tudnivalók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan szeretnék venni tenyésztőtől nyuszit. Kint tartanám a kertünkben, nagy ketrecünk az van, kívülről szigetelt, magas, és megfelelt egy nyuszinak. Étrendjéről olvastam,azt tudom, játékokat is tudnék neki készíteni+ függőágyat, önitatónk,etető tálkánk van, széna, forgács is lesz... Dee miket még?

Pl. Fogkoptatót muszály venni neki,vagy jó,ha egy ágat vágok neki? És ha jó az ág,akkor melyik faágát tehetem be neki? Ja,és hallottam,hogy oltani kell a nyuszikat.Nos, az egyik munkatársaméknak is vannak oroszlánfejű törpenyuszijai, és nem oltatja őket,és totál egészségesek. Lehet ez? Ha oltani kell hanyadik hónapban,milyen gyakran, és mennyi lenne alkalmanként? Egyéb tudnivaló róluk? Köszönöm :)



2013. szept. 30. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Oltás: a munkatársad csak szerencsés. A nyuszikat myxomatózis és RHD ellen oltják egy kombinált vakcinával, fél évente. A myxomatózist a szúnyogok terjesztik (kerti nyusziknál nagyon nagy a fertőzésveszély), az RHD-t pedig az utcáról is rá lehet hozni, mindkettő halálos, szinte minden esetben gyógyíthatatlan betegség. Állatorvosoknál más és más az árfekvés, maximum 5000Ft-ot szoktak elkérni érte.

Fogkoptató: a legjobb ha permetezetlen alma/körte/mogyoró ágat adtok neki (csonthéjas gyümölcsfa ágát tilos!), de a legjobb fogkoptató maga a széna, amit korlátlan mennyiségben kell neki biztosítani. Venni felesleges.


Függőágy szerintem nem szükséges, nem szeretik a bizonytalan talajt a lábuk alatt.

2013. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

törpenyúlnak kínzás a kinttartás, akármennyire is szigetelt a ketrec.


vegyél házinyulat, van az is annyira cuki, azt legalább megmented a levágástól.


fogkoptatásnak az ág jobb, mint valami gipszes szar. használj fűzfaágat.


kell oltani a nyuszikat, ahogy az első mondta, a munkatársaid szerencsére megúszták.



egyéb tudnivalók:

[link] -házinyulakra is érvényes.

2013. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
azon az oldalon tényleg mindent megtalálsz amit tudni kell :) a függőágyat én sem javaslom mert tényleg nem szeretik az ingatag talajt, 1,5 év után marad meg mellettem az ágyon a kis nyuszikám és már aludt is az ágyon és ki is nyúlt, bár ez csak egyszer volt, de már magabiztosan mozog ágyon, a függőágy a göriknek kell nem a nyuszatoknak :D
2013. szept. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:
0%

Nekem meg állatorvos mondta, hogy ha nem viszem ki, vagy nem cserélgetem a helyét, akkor felesleges az oltás.

Viszont...gyerekkoromban élveztem a nyulat. Most felnőttként kiábrándítóan buta. A lányom kért egyet nyár végén, két napot bírt vele, aztán eladtuk féláron, ketrecestől. Szóval egy gyerek lehet, hogy elvan vele... de ha már volt értelmesebb állatod (pl patkánytól kezdve), akkor lehet, hogy csalódni fogsz.

2013. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nyúl nem buta, de 2 nap alatt ez persze nem derül ki..

Az én nyuszim hallgat a nevére, ha hívom odajön, megtanítottam forogni és lefeküdni parancsszóra. Okosabb állat, mint, ahogy azt a legtöbb ember gondolja.

Oltani pedig akkor is kell, ha lakásban van tartva, mert egy szúnyog simán berepülhet, ill cipőtalpon is be lehet vinni a betegséget.

2013. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A törpenyúl egyáltalán nem buta! Felnőtt fejjel mondom, hogy igazán szórakoztató és nagyon okos kis állat. Volt már buta állatom (tengerimalac), ég és föld a kettő. Az oltás pedig kell, mert az RHD-t a cipőtalpon is beviszi a lakásba az ember, és a szúnyog (vele együtt pedig a myxomatózis) is bejut...
2013. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hát én már nagyon sok mindent olvastam itt a nyuszi gazdi kapcsolatról , és máshol is, és ki merem mondani hogy egy nyuszi olyan mint a gazdája, ha h*lye ahhoz hogy megtanítsa akkor h*lye is lesz.. sztem mikor megszületett a gyermeked akkor ő sem volt már másnap egyetemi diplomával rendelkező keresőképes felnőtt fiatal hölgy ..
2013. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már elnézést de sem a tengerimalac,sem a nyúl nem buta, aki ezt állítja igazán unintelligens ember az biztos,tudod melyik állat ami tényleg buta a tyúk!
2015. ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!