Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulat szeretnék tartani mit...

Nyulat szeretnék tartani mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Érvek és ellenérvek ,hogy mi az előnyei és mi a hátrányai a nyuszinak ? Illetve tapasztalatokat is írhattok akiknek pl volt/van nyuluk. Illetve ha valaki tud segíteni ,hogy Békés megyén belül hol találhatnék megbízható tenyésztőt ?
2013. okt. 1. 22:26
1 2 3
 1/29 *Glissade* ***** válasza:
26%

Én ajánlom a nyuszit, mert:


Viszonylag sokáig él

Szobatiszta vagy arra nevelhető, ha ki engeded a lakásba

Kivehető kézhez szoktatható

Nagyon aranyos kis állat:)


Amire figyelni kell:


Nagy a mozgás igényük, nagy terrárium kell neki

Napi több órát kiengedni a kertbe egy elkeritett hellyen, vagy a lakásban

Rengeteg foglalkozást igényel, simizést

Félénk állat ( nem biztos, hogy össze fog barátkozni egy macskával)

Ha az utcára engedet kell neki oltást adatni az állatorvossal

A körmét vágni kell, ha magától nem kopik

A szörét fésülni kell


Hátránya:


Büdös a pisije, pláne a fiú nyusziknak


Kell nekik adni gyümölcsöt, vízet, zöldséget, szénát, rágcsáló eledelt vagy nyúl kaját.

2013. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
18%

Nekünk 3 hónapos kosorrú törpenyuszink van. Előnyök: kis lakásba is megfelelő, napközben elvan, amíg te suliban/munkahelyen vagy. Sokkal olcsóbb a tartása, mint mondjuk egy kutyának, de nagyon kutyaszerű, tehát bújós, szobatisztaságra szoktatható. Okos és remek társállat, nagyon örül nekünk :) Hátrányok: a kezdő összeg nem annyira kevés, mint mondjuk egy hörcsögé (minimum 100*50 cmes ketrec kell neki), félévente kombinált oltást kell hogy kapjon, mert különben a szúnyogcsípés, illetve az utcáról behozott RHD kórokozó halálos lehet ránézve. Igényli a társaságot és a kiengedést, ha nem foglalkozol vele és egész nap bezárod, forma1-ezni fog a ketrecben, rázni fogja a rácsot és nem lesz szelíd. Ivarérés után célszerű ivartalaníttatni, mert a bak jelölget, a nőstény pedig 3-4 éves korára méhrákot szokott kapni, ami szintén pénz, de ha havonta félreteszel 1000-1500 Ft-ot, akkor pár hónap múlva hamar összejön. Nagy kábelrágósok, tehát a kábeleket el kell barikádozni, vagy villamossági csőbe kell őket húzni.

Tenyésztőt sajnos nem tudok javasolni Békés megyében, csak Pest megyében vagyok ismerős.

Összességében nyulat tartani nagyon jó, mindig felvidít és puha :)

2013. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 *Glissade* ***** válasza:
66%

A kertbe engedni csak melegben lehet, ês ne a tüző napra tedd!


A lakásban a kábeleket megrághatja, a növényeket meg eheti!

Erre nagyon kell figyelni.

A szekrény mőgé bújhat, ahonnan nehéz kiszedni.

2013. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
1-őt kicsit kijavítanám, eszedbe ne jusson egy nyulat terráriumba rakni (úgyis kiugorna)! Ketrec kell nekik! A pisijük sem feltétlen büdös, csak megfelelő alom kell (pl. fapellet, ami felszívja). Az elsődleges táplálékuk a széna, utána a jó minőségű, pelletált nyúltáp. Gyümölcsből/zöldségből nem mind adható, az is csak ritkán, hiszen a természetben sem azon él-
2013. okt. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 *Glissade* ***** válasza:
26%

A ketren valóban jobb neki. De az én nyuszim egy hatalmas méretű terráriumban volt. Alomra szoktatva.

Soha nem ugrott ki, legfeljebb vissza, ha megunta a kint létet.

2013. okt. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 *Glissade* ***** válasza:
60%

A kerben pedig egy kb. 3m x 3 méteres hálót keritettünk neki körbe, ês onnan sem ugrott ki soha.

A kerbe nem mertem csak úgy kiengedni...

2013. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%
És mindenképpen be kell oltani, nem csak ha utcára akarod vinni. Egy szúnyogcsípéstől meghalhat.
2013. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 *Glissade* ***** válasza:
44%

Nem tudom ki pontozott le, de egy dolgot szögezzük le!

Kizárólag csak a kérdezőnek akartam segíteni, és nem nektek kedves nyúlszakértők!

Én csak egy hobbista nyúl tartó voltam.


A másik pedig, hogy én biztos vagyok benne, hogy mindent megadtam a nyuszimnak, csodás természete volt, nagyon szerettem őt.

12 éves korában sajnos elpusztult a nyuszim. De bízom benne, hogy boldogan töltötte ezt a 12 évet.

2013. okt. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Az én nyulam nem élt ilyen sokáig mint a tiéd Glisade.

Valóban nagyon boldog nyuszid lehetett.:)

Milyen fajta volt?

2013. okt. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 *Glissade* ***** válasza:

Mikor vettem, nekem azt mondták, hogy keverék...

Nagyobb méretű ês álló fülü nyuszi volt.

2013. okt. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!