Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harap a dzsungáriai törpehörcsög?

Harap a dzsungáriai törpehörcsög?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam egy ilyen kis hörit, és eléggé félek hozzányúlni. Szegényke nem vad, állítólag kézhez szokott, de mikor hozzá akarok nyúlni (1 újjal óvatosan lassan) mindig hirtelen mozdulatot tesz, megijed és ettöl én is megijedek.

Volt már aranyhörcsögöm és azok akkorát harapnak meg olyan agresszívak hogy már elítélek minden kis ilyen állatot..

Egy aranyhörcsög akkorát harapott az ujjamba hogy majdnem leharapta a fél körmöm. (teszem hozzá normális vagyok, nem zargatom, nem bántom, hirtelen mozdulatokat se teszek, halk vagyok)

Szerintetek hogyan kéne közelítenem ehhez a kis hörihez?



2013. okt. 2. 16:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy pici joghurtot pöttyints a tenyeredbe -ne az ujjadra, az harapásveszélyes!- és hagyd hogy lenyalogassa. Ezt csináld addig, amíg meg nem szokja a kezed. A kezed jó dolgokhoz fogja kötni és nem fog menekülni előle.
2013. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
hozzáérni nem merek :D nem h rátenni a kezemre
2013. okt. 2. 16:25
 3/22 A kérdező kommentje:
és mekkorát tud harapni ez a kis hörcsög?
2013. okt. 2. 17:42
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne is erőltesd. csak tedd be a kezed a joghurttal terráriumába, nem kell rátenni. Majd odamegy magától.

Am nyugi, egy höri azért nem harap olyan halálosat. Én már választottam szét két feldühödött hímpatkányt, na azok átharapják az ujjad közt a bőrt ha véletlenül odakapnak mérgükben. A pici hörik max felületi sérüléseket okoznak. Ha nagyon megharap, mert pl megijeszted, akkor is csak picit vérzik de pár perc és el is áll.

2013. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Aranyhörikkel kapcsolatban:

Valamit nagyon-nagyon rosszul csináltál.


Tudni kell bánni velük és nem utolsósorban ne félj már ennyire a harapásától. Valami finom csemegével kínáld meg, és hidd el értékelni fogja nagyon is! Meg gyengéden simogasd meg a hátát, ha hunyorít és nem mocorog közbe, akkor élvezi! Én így barátkoztam össze a legfrissebb hörcsögömmel, reggel etetésnél simogattam, és érezte, hogy szívemből jön ez, hunyorgott hagyta és érezte hogy szeretem, este meg már mászott a kezemre, hogy le se bírtam szedni magamról.

Fontos hogy érezze hogy szereted, ne azt érezze, hogy félsz tőle!

2013. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
kinyitom a ketrec ajtaját, a másodperc tört része alatt megérintem a mutató ujammal aztán bezárom xD
2013. okt. 2. 20:53
 7/22 anonim ***** válasza:
Akkor ne csodálkozz, hogy fél.. :S Lassan kell ki és be nyúlni hozzá/tőle... :/ Finiket aj neki és hagyd hogy megszokja a helyét...
2013. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
a lekvár jó a tenyeremen neki joghurt helyett?
2013. okt. 3. 19:10
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki lekvárt. A lekvárban sok a cukor, az pedig az egészséges höri szervezetének nem tesz jót. A dzsungik általában nem szoktak harapni, csak hanyatt vágják magukat és kerregnek. Az a lényeg, hogy Te ne félj tőle, és ő se fog tőled félni. Próbáld meg kézből etetni napraforgómaggal vagy egy kis sajttal. Ha elveszi a kezedből, akkor már elkezdhettek barátkozni. :)

(Tejfölt, túrót és sajtot szoktunk adni a höriknek. Joghurtból csak a natúr, cukormenteset kaphatják, mivel hajlamosak a cukorbetegségre.)

2013. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nekem is volt törpehörim, harapott mint a rosseb! :D

Persze, hogy megijed, ha megbököd, aztán becsapod a ketrecajtót.Én is majd' összesz*rnám magam, ha valaki hátbaverne, és rámcsapná a szobaajtót. :D

Az aranyhörivel tényleg elszúrtál valamit. :/ Nekem két nőstényem volt, kicsi koruktól fogva egész nap fogdostam, tapogattam őket, kaptak rágcsit a kezemből, és pár nap múlva le sem szakadtak rólam.

Minden rágcsáló rengeteg türelmet és lelki nyugalmat igényel, ne ijedezz tőle, és akkor ő sem fog hisztérikát játszani, ha meglát. :)

2013. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!