Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Körülbelül 4 éves tengerimalac...

Körülbelül 4 éves tengerimalacomhoz merjek venni egy fiatalabb társat?

Figyelt kérdés
Nemrég pusztult el az egyik malacom, és nem akarom, hogy a másik magányos legyen és megbetegedjen, de úgy tudom, hogy a boltokban fiatal malacokat lehet venni, nem fogja így az idősebb bántani ha veszek egy fiatalt mellé? Nőstény és alapból nem volt agresszív sosem, szóval mire számíthatok?

2013. okt. 3. 16:36
 1/3 anonim válasza:

Szia! Sajnálom a malacod, nekem is nem rég pusztult el az egyik... Igen, mindenképp kell venned hozzá egy új társat, különben szomorú, akár depressziós lehet. Kora ellenére jól fogja fogadni(persze akadhatnak kisebb problémák, de ez ne riasszon vissza).

Fontos! -mindenképp egy nála kisebb egyedet válassz

Még fontosabb! -ugyanolyan nemű legyen, mint a jelenlegi cocid, így rengeteg problémát meg lehet előzni!

A boltokkal kapcsolatban: ha teheted, inkább tenyésztőtől vegyél új tengerimalacot, vagy valaki olyantól, akiben bízol, mivel a boltban általában beteg kismalacokat adnak el:( (személyes tapasztalat). Sok sikert!

2013. okt. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, mindenképpen kisebbet fogok akkor venni, bár ez a mostani sem nőtt nagyra, és nőstényt mert nem szeretnék szaporulatot. Viszont inkább boltban venném, mert a mostani is onnan van, soha nem volt semmi baja, és sokkal kezesebb mint a másik volt, akit tenyésztőtől hoztam, inkább odafigyelek, hogy egy egészségesnek tűnőt válasszak:) még annyi, hogy szükséges ilyenkor dobozt vinni magammal, vagy tartanak a boltosok általában?
2013. okt. 3. 17:09
 3/3 anonim válasza:

Igazából az bolttól függ szerintem ,hogy beteg vagy egészséges malackát árunak . Èn is kb 1 hete vettem az 1 éves nőstény malackámhoz egy 7 hetes nőstény ,de nem mondta az eladò és sajnos csak itthon vettük észre h. beteg (atkás volt) vissza is vittük...

Szóval szerintem ez bolttol függ h. képesek-e eladni egy beteg kisállatott. :)

2013. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!