Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csininek nem lesz semmi...

A csininek nem lesz semmi baja ha egyedül tartom?

Figyelt kérdés
Azért mert örülök ha a szüleim egyet megengednek.Tudom ,hogy társas lények meg ,hogy párban kéne tartani őket.De most olyanok válaszát várom akik egyet tartanak.Előre is köszi a válaszokat.:))

2013. okt. 3. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kettő volt, de az egyik elpusztult és a másik teljesen depis lett. Adtam neki egy plüssállatot, mindig bújt hozzá, azzal aludt, végül vettem mellé egy másikat, és megint a régi lett.
2013. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, párban kéne. Mindenhol ezt olvasni, mindenki ezt mondja, és így is van, de biztos vannak kivételek. Például egyik barátnőmnek volt két csincsillája. 5 évig párban éltek, az egyik viszont beteg lett és elpusztult. Rögtön szereztek a másiknak társat, hogy nehogy depressziós legyen vagy valami, de egyszerűen nem fogadta el az új társát, még külön ketrecen keresztül is agresszíven viselkedett vele. Úgyhogy nem sikerült összeszoktatni őket, és így azóta is egyedül van, ennek már kb. 2 éve, és nem tűnik depisnek. De ez csak egy ilyen példa, azért inkább kettőt kéne tartani.
2013. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha társas lény, akkor kettőt kell tartani, mert sz@r neki egyedül. Ha meg nem lehet, akkor kár 1et csak h magányosan sínylődjön.... Tarts olyan állatot ami egyedül is jól megvan, cica vagy vmi..
2013. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) de foglalkoznék vele eleget úgy kb.3-4 órát. nagyon szeretnék egy kis csinit és remélem valamennyire elég leszek neki én is:) de ha nem akkor kikönyörgök egy másikatt:DD
2013. okt. 3. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Én egyedül tartom mert a szüleim csak egyet engednek.Nagyon sokat foglalkozom vele,napi 3-4 órát min.hétvégén 5 is lesz belőle.Vidám kis csini tele van életkedvel,pattog,rág,bogyózik és pisi,felugrik mindenhova,a fejemen csücsül,ellopja a matek beadandót és megeszi,kitépi a kezemből a Snikerset,bele ugrik a kukás zacskóba,éjszaka leveri az ülőkéjét,csak hogy mindenki kimenjen megsimogatni és megnyugtatni,hogy nem az ő hibája vagy külömben megsértődik és másnap futtatánàl kirágja a függönyt.De egyébként nagyon szeretem!: Nem mondhatom,hogy akár egy kicsit is deois lenne.;)Ha sokat tudsz vele szeretettel foglaljozni akkor byugodt szívell tudom ajánlani a csinit akár egyedül is!Igazi barát lesz,aki néha az idegösszeroppanásig hergel,de sose tudsz rá haragudni,mert tulajdonképpen ő vidít gel mindig!;)
2013. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
jujj nagyon köszi mert már utána olvastam egy csomószor és nem tudott kiábrándítani egy oldal se csak aggódtam,hogy ha egyedül lenne akkor valami baja lenne,de foglalkoznék vele eleget:)) kösziii a választ menyugtattál:)!
2013. okt. 5. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy ember sohasem tudja megadni azt egy társas állatnak, amit egy fajtárs nyújtana neki. Nem tudsz "csincsillául", vveled nem tud kommunikálni. Nem bújsz össze vele a ketrecben, nem tudsz vele játszani amíg suliban vagy. Még napi 3-4-5 óra foglalkozás mellett is igényli a társat. Ha veszel, akkor mindenképp kettőt vegyél, vagy rövid időn belül szerezz egy társat neki!
2013. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az enyémnek volt társa, de tettek egymásra :) Nem született kölyök se. Csak elvoltak egymás mellett a ketrecben. Van ilyen is. Az enyém elvan egyedül meg velem és barátommal.
2013. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
szerintem 2őt vegyél
2013. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Emese21 válasza:
A Miénk egy éves. Egyedül van. Szomorú, unott, és látszik rajta hogy nem érzi jól magát. Egy hónapon belül jön három másik kisfiú, és a szép tágas ketrec. Szerintem látni fogod hogy nem jó neki egyedül, és vesztek mégegyet...
2013. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!