Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan a legegyszerűbb visszan...

Manóka66 kérdése:

Hogyan a legegyszerűbb visszanyerni egy Degu bizalmát?

Figyelt kérdés

Most fogadtam be egy kb 1 éves Degu,csak sajnos fél az emberi érintéstől.Néha megengedi,hogy megsimogassam,néha elfut az érintés elől. Nem harap,pusztán sivalkodva elfut. Próbálom fokozatosan magamhoz szoktatni,szép lassú léptekben,de úgy látom ez nem túl jó taktika. A kezemből elveszi az ételt,de nem szeret kézben lenni... Fél azt hiszem... Hogyan nyerhetném vissza a bizalmát? Hogyan a legkönnyebb megszelidíteni?

Előre is köszi :)


2013. okt. 4. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Először beszélj hozzá, majd mikor már kicsit merészebb akkor újra etesd meg a kezedből, de amikor eszik akkor is beszélj hozzá és megpróbálhatod megsimogatni. Meg mikor beszórod neki a forgácsot dörzsöld át a kezeddel, hogy azon is rajta legyen a szagod. Szerintem a biztonság kedvéért vidd el egy állatorvoshoz kivizsgáltatni. Az is jó lenne, ha megtudnád, hogy mi a kedvenc csemegéje és, ha megengedi, hogy megsimogassad akkor etesd meg avval. Remélem tudtam segíteni. Ez egy hosszú folyamat lesz. Lehet, hogy hónapokba is beletelik mire elnyered a bizalmát. Sok sikert hozzá. :) :D
2013. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Igyekszem :DD
2013. okt. 5. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!