Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen agresszív a lány...

Miért ilyen agresszív a lány törpenyuszim? Ötlet, tapasztalat? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű törpenyuszim, aki lassan fél éves lesz és kb. másfél hónapja teljesen agresszívvá vált. Nyaraláson voltunk a párommal és a pár nap alatt az anyósom vigyázott rá, aki foglalkozott vele, szeretgette, mint mi! Mikor hazatértünk azóta teljesen megváltozott! Engem úgy érzem kifejezetten utál, állandóan morog rám, karmol...Már ott tartunk, ha kiveszem, támad, harap, mar és folyamatosan morog. Beszélek hozzá, simogatom, adok neki a kedvenc kajcsijából, amit már nem fogad el, és annyira ver a szíve és szuszog, néha nagyon ijesztő, mert iszonyatosan féltem! Valamint, ha a lakásban van, képtelenség megfogni, erre is valami trükköt mondanátok? Már a kaja sem válik be... Teljesen elvagyok keseredve, ivarérett lett és azért ilyen?? Az ivartalanítását viszont ellenzem. Valami ötlet valakinek? Tapasztalat?

2013. okt. 4. 16:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
miért ellenzed az ivartalanítást? sokkal jobb lesz neki is.
2013. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tudom, sokan mondják, de attól félek nem ébred fel :S
2013. okt. 4. 19:39
 3/25 anonim ***** válasza:
Ezt pedig az ivartalanítás oldja meg. Nézd, az agresszivitás egy dolog. De tudtad, hogy a legtöbb nőstény nyuszi 4 éves korában méhvérzésben/rákban hal meg? Ezt teljesen megelőzi az ivartalanítás! Minél fiatalabb a nyuszi, annál jobban viseli az altatást! Szerintem fontold meg, nem csak a viselkedésén javíthatnál, hanem az egészségén is!
2013. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Okés, de akkor hogyan válasszak megfelelő orvost?? Borsod megyében lakom és elég nehéz profit találni, aki árban is megfelel...
2013. okt. 4. 21:37
 5/25 anonim ***** válasza:

Itt van a nyulas orvosok listája:

[link]


Kivel szoktad beoltatni?

2013. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Csak kivancsisagbol : borsod megyeben merre laksz ? Nekem is van errefele egy 4 honapos tunemenyes lany nyuszi, bar nem produkalja ezeket a tuneteket :)
2013. okt. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Borsodban Mádon lakom, te?
2013. okt. 5. 10:14
 8/25 A kérdező kommentje:
A nyuszi orvos listát én is néztem, de egy doki sincs a közelben...Egyébként Abaújszántón kapott oltást, de ott annyira nem értenek a nyuszikhoz, úgy vélem!
2013. okt. 5. 10:15
 9/25 anonim ***** válasza:
Ilyene setben szerintem megéri kicsit utaztatni a nyuszit egy olyan városba, ahol van megbízható nyulas doki. Sajna az ivartalanítás eleve kockázatos, de egy jó orvossal ez csökkenthető.
2013. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
igen ha nyuszis dokihoz viszed akkor ő tudni fogja hogy mikor mit kell velük csinálni, ők értenek a testbeszédükhöz, mivel ez az agresszivitás szerintem most alaptalan csak saját magát hergeli a nyuszika könnyen sokkot is kaphat, nem tesz jót neki ha ennyit idegeskedik, ez olyan mintha neked egész nap 200on lenne a vérnyomásod és minden sz*ron bepöccennél, kicsit elsarkított de csak hogy értsd hogy miért nem jó neki :) remélem találtok megfelelő nyuszis dokit vagy esetleg ha most csak az utazásra lenne pénz ha jó fej a doki akkor meg is lehet vele beszélni hogy később fizettek a a műtétért vagy most a felét köv. hónapba a másik felét, vannak még olyan dokik akik az állatok és nem a pénz miatt lettek azok :)
2013. okt. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!