Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 4 éves nőstény malackám...

4 éves nőstény malackám utóbbi hetekben evésközben, nyöszörögve eszik, úgy viselkedik mintha a fogába akadna valami, mintha meg akarna fulladni, köhög is ilyenkor egyet, és csattogtatja a fogát, persze kevesebbet is eszik. Valakinek hasonló tünet?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Vegyél neki társat!Az egyedül tartott tengerimalacok 99,9%-a depresszióban hal meg,nagyon fiatalon!

Ez lehet fogprobléma,megfázás(felső légúti megbetegedés),gyulladás a torokban stb.,mindenképpen fordulj orvoshoz vele,ha 2 napon belül nem javulnak a tünetek!

2013. okt. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vidd dokihoz! elég öreg is már, jobb megnézetni
2013. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

van társa! és semmilyen gyulladása nincs! voltam már vele

orvosnál! ő is fogproblémára gyanakszik,és csak altatással tudja megnézni a hátsó fogakat. de azt mondta van kockázat is nem biztos hogy fel kel az altatásból.

2013. okt. 10. 19:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,sajnos ez ezzel jár:(.De így meg éhenhal,úgyhogy ezt a kockázatot vállalni kell.
2013. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én vállalnám a kockázatot, de nem könnyű mert még eszeget, de ha nem sikerül az altatás és elpusztul akkor lehet a társa is el fog pusztulni 4 éve együtt vannak.tengerimalacok nagyon érzékenyek!szóval nem tudom mit csináljak!!!!!
2013. okt. 10. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy érzékenyek,én sem tudom,mit csinálj:(.De valamit tenni kéne,hisz így sem mehet tovább,fáj a foga,lehet,hogy szenved szegény!
2013. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
keress egy olyan állatorvost, aki kisemlősökre specializálódott...
2013. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem az orvossal van a gond! sajnos a tengerimalacok félősek

genetikailag ilyenek, szóval az altatás is stressz nekik

és sokszor ezért pusztulnak el.

2013. okt. 10. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!