Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mindent szeretnék megtudni a...

Mindent szeretnék megtudni a csuklyás patkányokról! Tudok róluk 1-2 dolgot, de ki kéne egészíteni a tudásomat! Mit kell tudni MÉG róluk?

Figyelt kérdés
Először is.Tudom hogy társas lény,ezért két kislány alomtárs patkit szeretnék beszerezni.Tudom hogy nem tesz jót nekik a sima forgács,ezért csutkaalmot használok majd!Tudom hogy nagy hely kell nekik,ezért megpróbálok nekik megfelelő magasságú ketrecet beszerezni,és ami nálunk is elfér.Tudom hogy szeretik a csöveket,az emeleteket,a függőágyat.Tudom mivel kelllene őket fürdetni,azt is hogy hogy.Tudom hogy mit kell tenni ha esetlegesen bajuk esne,és hogy hova kéne vinni.Tudom hogy szeretik az embereket,és még más információkat is tudok.Mi az amit kéne még tudnom a felsoroltakon kívül?Előre is köszi!

2013. okt. 12. 05:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát... a legfontosabbakat tudod :D (Társ, alom, állatorvos) Talán a kajájukkal kapcsolatban nézd át mit lehet és mit nem (elég hosszú a lista), nagy általánosságban: ami puffaszt az nem, ne adj nekik túl sok zöldet, mert hasmenésük lesz, sima vízben kifőtt csont, kis hús, kis sajt, megfelelő táp mellett heti 1-2 alkalommal mehet nekik, a tápjuk inkább pellesített táp legyen, azt nem tudják kiválogatni. Függőágy, búvócsövek legyen a kecóban, ha rácsos polcai lesznek, azt fedd le kartonlappal - ezt cserélned kell majd, faházat ne használj, variáld a ketrec berendezését, hogy izgis legyen. Hirtelen ennyi jutott eszembe :)
2013. okt. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké,köszi!
2013. okt. 12. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:

A leglényegesebb dolgokat tudod, hirtelen nekem sem jut több eszembe. Esetleg regisztrálj föl ezekre a fórumokra, olvasgass, kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolnak:


www.ratmania.hu

www.rodentologia.hu

2013. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2013. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk legjobban a forgács vált be, de olyan amit ilyen állatgyógyászati cég csinál... jah és portalanított (mindneképp jó mert egyik patim sztem allergiás:D ) Vettünk belőle 100 l-es kiszerelést a pécsi kertvárosi tesco-s boltban:) Kaját nézve nem válogatósak... annyi, hogy a fogkoptatót akármilyet vettünk, nem kedvelték (egyik se pedig 4 fiú rakoncátlankadik nálunk:) ) ezért rászoktunk a csontokra....nah az tök vicces mikor a 3* akkora csülök csontdarabbal próbálnak ugrálni a szinteken....akkorát zakóznak, hogy na:) a függőágyakat imádják, van egy kisebb (hörinek való) meg egy nagyobb...naná, hogy a hörinek valóra másznak rá 3-an a negyedik meg ált már nem mer rámenni mert leesne...de persze a másiakt is használják...

Amúgy lehet én vagyok tudatlan, de a csuklyás patkány az csak egy mintázat fajta nem? Ugyanis nekünk van 1 albínó 2 csokibarna dumbó(ők tesók) meg 1 csuklyás dumbó pati:) Az utolsó nagyon aktív,néha túlságosan is:D de olyan mint egy hűséges kiskutya:)

Igazából annyi, hogy ki kell tapasztalnod, hogy milyen jellemük van...nekünk mind a 4 külön jellem és külön kell hozzájuk viszonyulni....ezt úgyse lehet előre megmondani,hogy miylen lesz...4-ből 2 az oylan, hogy ismán kiemeld a ketrecből a 2 tesó meg inkább elbújik....de ha kaja van ott toporzékol mindegyik... tudom mikor ki verekszik össze a másikkal és ált. h miért....tehát mind különböző jellem

2013. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jah még annyi, előző vagyok, hogy minél nagyobb (minél magasabb) ketrec legyen:) Vőlegényem csinált nekik egy nagyot: 80 *60* 100
2013. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mr megvan rendelve a ketrec,az biztos,hogy tuti kis kecó!Jól fogják érezni magukat,az fix!Köszönöm szépen!Jah és az a csülökcsont,szakadtam rajta!De volt már 2 hörim is,azokat is ki kell ismerni,de gondolom nem annyira mint a patit.Azt nem tudom hogy a csuklyás az egy szíváltozat e ,de mindegy,nekem az lesz!
2013. okt. 14. 19:38
 8/12 anonim ***** válasza:
A csuklyás egy színváltozat :D Van sok más szín is: burmai, sziámi, himalájai, vadas, fahéj, husky stb. Vannak minták: maszkos, berkshire, kapucnis, blazed, stb. Szőrítpusok: standard, rex, dupla rex, fuzz, kopasz, szatén, stb. Fültípusok: Standard, dumbo. A választék iszonyat széles, csak győzzél választani :D
2013. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És a legfontosabbat mindenki kifelejtette, NE kereskedésből vegyél patit.. SOHA NE kereskedésből!! Ne támogasd az idióta szaporítókat és eleség állatokat gyártó b*rmokat. Rengeteg véletlen alom, hobbi tenyésztő és tenyésztő van.
2013. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazából nekünk mind a 4 kereskedésből van....nem találtam a közelben olyat aki adna el...kerestem hirdetést...Komlóról akartam venni, de az emberke későn/ vagy nem is írt vissza, már nem tudom...és úgy lett a 3 rosszcsont és 3 héttel a 4. ... a 4. máshonnan lett volna, az kézhez szoktatva lett volna,magánembertől, de kiderült, h a szülei tesók...na így nem mertem bevállani másik 3 mellé, hogy tudom, hogy kettyós is lehet... így a 4. is kereskedésből lett és SOHA nem bántam meg, mert a picike a legjobban olyan, mint a hűséges kiskutya...Tudom, hogy ezzel sajna másik 4 fog a helyükre kerülni...de én úgy fogom fel, hogy 4 kis vacakot megmentettem a kígyóktól akármitől, vagy csak egy rossz gazditól stb...Tudom, hogy jobb lett volna oylan embertől venni akinek véleteln született, de komolyan nem találtam a közelben, vagy csak nem rakják fel hírdetésbe, pedig Pécs nem is kicsi...ÉS mivel Vőlegényemmel hazajárunk így Balatonboglárig minden útba esett volna.....Így alakult...most nézve, örülök, hogy nem máshonnan kutattam őket össze:)
2013. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!