Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ha a degum alsó...

Mit csináljak ha a degum alsó foga túlnőtt a másikon?

Figyelt kérdés
orvoshoz nem nagyon tudom elvinni mert itt a közelben sehol sincs ilyen aki ezzel foglalkozik. Kérlek segítsetek

2013. okt. 12. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
írd le pontosabban légyszi vagy tölts fel egy képet róla, mert nem értem a kérdést. melyiken nőtt túl az alsó? a másik alsón vagy a felsőn? ha a felsőn az baj!
2013. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolót nem minősíteném, de jobb lett volna, ha hallgatsz!

A leírásod szerint egy fogvágás mindenképpen kell, ha csorog a nyála vagy , ami a metszők állapotából ítélve - amit írtál - elég valószínű. Kisemlősökhöz értő fogdokit keress, akinek van eszköze a vágáshoz/csiszoláshoz. Utána megfelelő táplálással elejét veheted, hogy még egyszer el kelljen vinni fogvágásra. Sok-sok széna és Chinchilla Complete. A mostani kajája felejtős. Sajnos sok a rossz minőségű eledel a piacon.

Magától nem fog helyrejönni otthon. Félő, hogy ha vágás nélkül állítod át az új kajára, már akkor sem fogja tudni magának bekoptatni. Segítség kell. Ha magára hagyod, biztosan elpusztul és nem kis szenvedések közepette, hiszen a túlnőtt fog átszúrhatja a szájpadlását is.

2013. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
elmentem otthonról és mire hazajöttem, már le volt törve a foga. ez normàlis? az étvágya is kicsit megjött, evett reszelt répát meg lisztes almát. l
2013. okt. 12. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:

igen, előfordulhat. de tőből tört ki vagy csak egy része?

mindenesetre akkor pillanatnyilag oké, csak tényleg figyelj oda a táplálására mert gondok lesznek!

2013. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
csak egy része
2013. okt. 12. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!